تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

رهبر طالبان کاشت خشخاش و تولید مواد مخدر را ممنوع کرد

ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان با صدور یک فرمان تازه، کاشت خشخاش را در سراسر کشور ممنوع اعلام کرده و هشدار داده که تخلف از این فرمان، پیگرد و مجازات خواهد داشت.

رهبر طالبان کاشت خشخاش و تولید مواد مخدر را ممنوع کرد

رویداد۲۴ ایسنا به نقل از افق نیوز، بر اساس فرمان تازه ملا هبت‌الله آخوندزاده که امروز (یکشنبه) در تالار کنفرانس‌های وزارت امور داخله اعلام شد، به تمام مردم خبر داده شده که از تاریخ صدور این فرمان کاشت خشخاش در تمام کشور به گونه مطلق ممنوع است و هیچ‌کس نمی‌تواند از آن تخلف کند.

در این فرمان آمده‌است: «اگر خدای نخواسته کسی تخلف بکند کشت او از بین برده می‌شود و با متخلف از روی شریعت اسلامی برخورد صورت می‌گیرد.»

همچنین در این فرمان آمده‌است که در سراسر کشور استفاده و انتقال، خرید و فروش، واردات و صادرات و کارخانه‌های تولید هرگونه مواد نشه‌آور مثل شراب، هروئین، شیشه، چرس و…، به طور جدی ممنوع است.

در ادامه تاکید شده که اجرای این فرمان الزامی است و اگر کسی تخلف کند از سوی ادارات عدلی و قضایی تعقیب و مجازات می‌شود.

این فرمان در حالی صادر می‌شود که چند روز پیش نیز نیرو‌های امنیتی طالبان یک مرکز تولید مشروبات الکلی را در محله وزیرآباد شهر کابل کشف و ضبط کردند.

این در حالی است که پیش از این، افغانستان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر جهان محسوب می‌شد و تولید مواد مخدر در پی اشغال کشور توسط نظامیان آمریکایی و متحدان آن‌ها چندین برابر افزایش یافت.

نیرو‌های خارجی و طالبان، همدیگر را متهم به دست‌داشتن در کشت و تولید و قاچاق مواد مخدر می‌کردند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: طالبان ، افغانستان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
0
2
این اعتراف صریح یعنی که این گروه تروریستی طالبان منشاء عمده مواد افیونی بوده و بابت آن عامل شهادت بسیاری از مرزبانان و نیروی خدوم انتظامی و نظامی شده و افساد در اجتماع و ادارات شده اند
نظرات شما
پیشخوان