تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

کدام استان‌ها بارانی می‌شوند؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده باران در استان‌های مختلف و آسمان غبار آلود نوار غربی کشور خبرداد.

کدام استان‌ها بارانی می‌شوند؟

رویداد۲۴ صادق ضیاییان افزود: امروز (۳۱ فروردین ماه) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و البرز ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد. بعدازظهر در گیلان و غرب مازندران نیز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما استقرار خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: پنجشنبه (اول اردیبهشت) با گذر موج تراز میانی جو از غرب کشور در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز و تهران، دامنه‌های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی، قم، لرستان، ایلام همچنین در جنوب غرب کشور و استان اصفهان و شمال فارس ابرناکی، بارش گاهی رعد و برق انتظار می‌رود. با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان نیز بارش باران همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: جمعه (۲ اردیبهشت) در مناطقی از شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، شمال اصفهان و ارتفاعات در یزد و کرمان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: شنبه (۳ اردیبهشت) در ارتفاعات شرقی البرز، برخی مناطق خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان همچنین در سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و این موج از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه یکشنبه (۴ اردیبهشت) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد شد، اظهارکرد: بعد از ظهر در جنوب غرب و ارتفاعات غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های واقع در نوار غربی کشور آسمان غبار آلود خواهد بود.

به گفته ضیاییان دریای خزر نیز در روز پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (اول اردیبهشت ماه) نیمه‌ابری، گاهی ابری، وزش باد شدید و احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲ اردیبهشت ماه) کمی‌ابری، گاهی نیمه‌ابری و وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳۱ فروردین و اول اردیبهشت ماه) اهواز با دمای ۳۷ و ۳۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای صفر و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان