تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

پیشنهاد جدید بایدن برای خروج سپاه از لیست تروریستی

​یک وبسایت روزنامه‌نگاری آمریکایی در گزارشی مدعی شد که بایدن پیشنهادی مبنی بر خارج کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تروریستی این کشور را به ایران ارائه داده است.

جو بایدن

رویداد۲۴ یک وبسایت روزنامه‌نگاری آمریکایی در گزارشی مدعی شد که بایدن پیشنهادی مبنی بر خارج کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تروریستی این کشور را به ایران ارائه داده است.

واشنگتن فری بیکن در گزارش خود نوشته است: آخرین پیشنهاد دولت بایدن در مذاکرات هسته‌ای با ایران تحریم‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفع خواهد کرد و مطابق این پیشنهاد سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی خارج خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید که دولت بایدن در عین حال قصد دارد که پس از خارج کردن نام سپاه از لیست به اصطلاح تروریستی، نیروی قدس سپاه پاسداران را به این لیست اضافه کند.


بیشتر بخواهید: ایران با موضوع تحریم سپاه در مذاکرات وین چگونه برخورد کند؟


واشنگتن فری بیکن می‌نویسد: با رفع تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران، حدود ۸۰۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰۰ نفر از تحریم‌ها معاف خواهند شد. تحریم‌های اعمالی علیه نیروی قدس تنها باعث خواهد شد تا محدودیت‌ها علیه ۲۰۰۰۰ تن اعمال شود.

بنا به گفته منابع مطلع این پیشنهاد مخالف‌هایی در میان نمایندگان و سناتور‌های آمریکایی از هر دو حزب داشته است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: جو بایدن
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
نکته سنج
|
Canada
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
0
1
مقاله این سابت بیانگر عدم تمایل امریکا به خارج کردن سپاه از لیست تروریستی است اما این گزارش خلاف واقع و کاملا تحریف شده است .
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان