تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۷ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۳۶ هزار و ۶۴۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۰ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۲۳۹ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

کرونا در جهان

رویداد۲۴ بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۵۵۳,۰۵۸ ۱,۰۱۷,۶۰۹
۲ هند ۴۳,۰۵۲,۴۲۵ ۵۲۲,۱۱۶
۳ برزیل ۳۰,۳۳۰,۶۲۹ ۶۶۲,۵۵۶
۴ فرانسه ۲۸,۰۷۶,۰۱۷ ۱۴۴,۷۹۹
۵ آلمان ۲۳,۹۱۵,۴۳۷ ۱۳۴,۲۸۴
۶ انگلیس ۲۱,۹۰۹,۵۰۹ ۱۷۳,۰۳۲
۷ روسیه ۱۸,۱۱۰,۸۶۱ ۳۷۴,۳۶۸
۸ کره جنوبی ۱۶,۷۵۵,۰۵۵ ۲۱,۸۷۳
۹ ایتالیا ۱۵,۹۳۴,۴۳۷ ۱۶۲,۲۶۴
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۱۰,۷۱۸ ۹۸,۶۴۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۳ هزار و ۸۰۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۹۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: