تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

جنگ اوکراین ضعف نظامی روسیه را فاش کرد

کارشناسان و تحلیلگران مسائل نظامی با بررسی وضعیت جنگ اوکراین از برملاشدن ضعف و کاستی‌ها در ارتش روسیه خبر می‌دهند.

ضعف نظامی روسیه

رویداد۲۴ خبرگزاری فرانسه با انتشار این مطلب گزارش داد: کارشناسان و تحلیلگران نظامی با بررسی وضعیت دوماه نخست جنگ اوکراین از ناآماده بودن روسیه در تجاوز نظامی به اوکراین بهت زده شده اند.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد: کارشناسان می‌گویند با وجود حملات چندجانبه اولیه روسیه به اوکراین، اما مسکو نتوانست دست بالا در این جنگ در عرصه هوایی داشته باشد، ستون‌های تانک را بدون پوشش و یا هماهنگی بداخل اوکراین فرستاد و بطرز چشم گیری مقاومت قوی اوکراینی‌ها را دست کم گرفت.

این رسانه فرانسوی درادامه می‌نویسد: باور عمومی در میان نظامیان غربی این بود که روسیه قصد دارد تا کی یف پایتخت اوکراین را بدست آورد که از رسیدن به این هدف ناکام ماند.

تصور تصرف اوکراین به مانند کریمه ۲۰۱۴

خبرگزاری فرانسه نوشت: «الکساندر کرامچیکین» (Alexander Khramchikhin) کارشناس نظامی روسی دراین باره می‌گوید؛ «رهبران سیاسی روسیه به فرماندهان نظامی این مورد را القا کردند که همه چیز دراین جنگ به مانند الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴ خواهدبود؛ آن‌ها بر این تصور بودند که با ورود ارتش روسیه به خاک اوکراین از آن‌ها استقبال خواهد شد و کاملا واضح است که فرماندهان نظامی روسیه خود را آماده چنین مقاومتی دراوکراین نکرده بودند».

«وینسنت تورت» (Vincent Tourret) پژوهشگر ارشد از بنیاد تحقیق راهبردی با تصدیق این موضوع به خبرگزاری فرانسه گفت: روس‌ها دراین جنگ توازن قدرت را کاملا دست کم گرفتند، تنها بخشی از عملیات که می‌توان بعنوان یک عملیات جنگی در نظر گرفته شود، حمله به فرودگاه «هوستومل» در حومه کی یف بود که تلاشی برای از بین بردن قدرت اوکراین به شمار می‌رفت؛ سایر نیرو‌های روسی با اهداف بیش از حد برای تصرف، وارد قلمرویی شدند که در آن بواقع پراکنده گردیدند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: کارشناسان می‌گویند روسیه قبل از آنکه سلطه هوایی را در اوکراین بدست آورد با اعزام نیرو‌های زمینی به داخل خاک اوکراین مرتکب خطای بزرگی شد، با وجود داشتن ۵۰۰ فروند جنگنده، ۱۵۰هزار نیروی زمینی را از سه محور شمال، شرق و جنوب روانه کی یف کرد.

یک خلبان فرانسوی که نخواست نامش فاش شود دراین باره به خبرگزاری فرانسه گفت: در جنگ‌های مدرن، بدست آوردن برتری هوایی دریک جنگ حائز اهمیت است، روس‌ها باید جنگنده‌های اوکراینی، رادارها، سامانه‌های زمین به هوا را ازمیان می‌بردند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: واحد هوابرد روسیه با چتر درحالی وارد فرودگاه هوستومل درحومه کی یف شد که فاقد پوشش هوایی بود و ستون‌های تانک بدون پوشش لازم وارد خاک اوکراین شدندکه در برابر حملات هوایی و زمینی اوکراینی که از پهپاد‌های تاکتیکی «بیراکتار» ترکیه (Turkish Bayraktar) برخوردارد بودند، آسیب پذیر شدند.

خبرگزاری فرانسه افزود: طی دوماه روس‌ها بیش از ۵۰۰ عراده تانک و بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو زرهی از دست داد، نیرو‌های اوکراینی با انجام نبرد‌های جاده‌ای جنگ را برای روس‌ها و تامین نیرو‌های خودی پیچیده ساخته و آن‌ها دراین زمینه نسبت به روس‌ها برتری دارند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: اوکراین ، روسیه
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
کرامت سلیمی
|
Lithuania
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
0
0
روسیه خودش در جنگ اوکراین یک بازیچه و قربانیست. و تصمیم گیبر اصلی و کارگردان این بحران دموکراتهای امریکا هستند.

روسیه کشور مستقلی نیست بلکه کشوری است که هرموقع گلوبالیستها بخواهند در دنیا بحران ایجاد کنند به این کشور نقشی ظاهری می دهند.

روسیه 77 سال در ظاهر نقش رقیب اتمی امریکا را بازی کرد تا امریکا بتواند ترس از سلاح هسته ای را به جهانیان القا کند و در عین حال دنیا را انطوری که خواستند مدیریت و هدایت کردند.

از انجایی که ترس ملتها ریخته است و دیگر اعتبار تهدیدات نظامی امریکا از بین رفته است بحران درگیری روسیه و اوکراین را به وجود اوردند تا بتوانند در ادامه نظم نو ین جهانی مورد نظرشان عمل کنند.

روسیه یک ببر کاغذیست و با گذشت 60 روز از رویارویی با اوکراین هیچ دست اورد قابل ملاحظه ای نداشته است.
کرامت سلیمی
|
Lithuania
|
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
1
0
جنگ اوکراین نشان داد که به غلط روسیه را ابرقدرت اتمی می نامند.

در صورتی که اگر روسیه سلاحی به عنوان سلاح هسته ای داشت اوکراین جرات رویارویی با روسیه را نداشت. درعمل می بینیم که در جنگ اوکراین به روسیه نهایت تحقیر و ذلت وارد شد.

رسانه ها باید از این فرصتها استفاده کنند تا دروغ سلاح هسته ای افشا شود و لفظ دروغین ابرقدرت اتمی از این کشورهای فریبکار برداشته شود .

سلاح هسته ای یک تفنگ خالیست و فقط در داستانهای تخیلی وجود دارد.

ان چیزی که به عنوان بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی استفاده شد یک نمایشنامه هالیوودی بود تا با نشان دادن ان به ملتها ، این دروغ را راحت تر به ملتها باور دهندو انها را بترسانند.

این انفجارها فقط در دوشهر گمنام ژاپن رخ داده است که در ان موقع اکثر خانه های این دوشهر از چوب و پلاستیک و مواد پلیمری بوده اند که به راحتی اتش می گیرند و با یک بمباران معمولی هم میشد این دو شهر را از بین برد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: