تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
نقوی حسینی، نماینده سابق مجلس:

مناظره روحانی و رئیسی بماند برای سال پایانی دولت

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: الان نمی‌توان از آقای رئیسی خواست که با آقای روحانی مناظره کند، اما در سال پایانی این دولت می‌توان چنین پیشنهادی را مطرح کرد.

مناظره روحانی و رئیسی بماند برای سال پایانی دولت
رویداد۲۴ این روز‌ها دولت سیدابراهیم رئیسی در پاسخ به انتقاد‌ها تنها یک جمله می‌گوید و آن اینکه «ما وارث مشکلات به جامانده از دولت گذشته ایم»، حال آنکه وقتی دولت حسن روحانی چنین پاسخی به انتقاد‌ها می‌داد، سیدابراهیم رئیسی چندین مرتبه جلوی دوربین‌ها به حسن روحانی کنایه زد که «با رئیس جمهور قبلی مناظره کند تا یکبار برای همیشه تکلیف این مسئله روشن شود». با این توضیح، سئوال آن است که آیا رئیسی حاضر است با حسن روحانی مناظره کند؟

به گزارش نامه نیوز، سیدحسین نقوی حسینی، نماینده سابق مجلس درباره تمایل سیدابراهیم رئیسی برای مناظره با حسن روحانی گفت: رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام فرمودند «نقد عملکرد اشکالی ندارد، اما باید نقد سازنده باشد»، از آنجاکه دولت آقای رئیسی استثنایی بر دولت‌های دیگر نیست بنابراین می‌توان نقدش کرد.

وی افزود: معمولا وقتی دولت جدید مستقر می‌شود تا مدتی می‌گوید «من وارث کوتاهی ها، بدهی ها، ویرانی ها، خرابی‌ها، ناکارآمدی‌ها و مسائل به جامانده از دولت قبل هستم»، اگر یادمان باشد آقای روحانی حتی در سال‌های پایانی دوره دوم ریاست جمهوری اش نیز همین اظهارات را بیان می‌کرد.


بیشتر بخوانید: طرح محاکمه حسن روحانی چه دستاوردی برای دولت رئیسی دارد؟


این استاد دانشگاه یادآور شد: اگر دولت جدید در سال اول و دوم، دولت قبل را مسئول مشکلات معرفی کند قابل قبول است، اما بیان چنین جمله‌ای در سال سوم و چهارم و حتی دوره دوم ریاست جمهوری پذیرفتنی نیست که رئیس جمهوری بگوید «هنوز داریم خرابی‌های دوره قبل را برطرف می‌کنیم». از سال سوم دولت به بعد رئیس جمهور باید گزارش عملکرد خودش را به جامعه بدهد و دیگر صحبت از گذشته کردن معنا ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اینکه آقای رئیسی با آقای روحانی مناظره‌ای داشته باشد، خیلی زود است، چون دولت سیزدهم در سال نخست کار قرار دارد بنابراین حق دارد که بگوید «در حال رفع کردن مشکلات و کم کاری‌های دولت گذشته است»، الان نمی‌توان از آقای رئیسی خواست که با آقای روحانی مناظره کند، اما در سال پایانی این دولت می‌توان چنین پیشنهادی را مطرح کرد تا مشخص شود دولت گذشته چه خرابی‌های را به جا گذاشته و این دولت چقدر از آن‌ها را رفع کرد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
0
من روحانی خاتمی و رییسی رو دعوت میکنم با احمدی نژاد مناظره کنند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: