تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

سیل در افغانستان تاکنون ۲۰ قربانی گرفت

بر اثر جاری شدن سیل در ولایات مختلف افغانستان، بیش از ۱۰۰ خانه تخریب شده و ده‌ها راس دام نیز تلف شده‌اند. همچنین سیلاب‌ها در ۱۰ ولایت افغانستان تاکنون جان ۲۰ نفر را گرفته است.

سیل در افغانستان تاکنون ۲۰ قربانی گرفت

رویداد۲۴ بر اثر جاری شدن سیل در ولایات مختلف افغانستان، بیش از ۱۰۰ خانه تخریب شده و ده‌ها راس دام نیز تلف شده‌اند. همچنین سیلاب‌ها در ۱۰ ولایت افغانستان تاکنون جان ۲۰ نفر را گرفته است.

به گزارش فارس، مسوولان دولت موقت طالبان در ریاست مبارزه با حوادث طبیعی اعلام کردند از روز گذشته تاکنون بارش‌های فراوان سبب سرازیر شدن سیل در نقاط مختلف افغانستان شده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست طالبان اعلام کرد که طی روز‌های اخیر بارندگی و سیلاب در شماری از ولایت‌ها، خسارات مالی و جانی برجای گذاشته است.

مولوی شرف‌الدین مسلم، معاون این وزارت گفت که براساس آمار ابتدایی از تاریخ ۱۱ اردیبهشت تاکنون (چهارشنبه، ۱۴ اردیبهشت) در ۱۰ ولایت، «حدود ۱۸ تا ۲۰ نفر» جان باخته و نزدیک به ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته او، تاکنون دو مفقودی نیز گزارش شده است.

مسلم افزود که بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در این ولایت‌ها، منجر به تلف‌شدن حدود ۱۰۰ رأس دام، تخریب ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی و نزدیک به ۱۰۰ خانه نیز شده است.

سیل در افغانستان تاکنون ۲۰ قربانی گرفت

وی تصریح کرد که این آمار ابتدایی است و روند سرشماری جریان دارد.

به گفته وی، به شماری از آسیب‌دیدگان کمک نقدی شده است و روند کمک رسانی هم در جریان است.

طی روز‌های اکثریت ولایت‌های افغانستان گواه بارش باران شدید بوده‌اند. ریاست هواشناسی افغانستان درباره احتمال بارش باران شدید همراه با رعد و برق، تُندباد و سیلاب در ۲۷ ولایت این کشور هشدار داده بود.

سیل در افغانستان تاکنون ۲۰ قربانی گرفت

خبر های مرتبط
برچسب ها: سیل ، افغانستان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: