تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۵ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۶۸۹ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۶۹ هزار و ۵۸۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۱۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

رویداد۲۴ بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۳.۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.


بیشتر بخوانید:پیش‌بینی جدید سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع موج جدید کرونا


جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۳,۳۵۶,۴۹۰ ۱,۰۲۳,۵۱۳
۲ هند ۴۳,۰۹۱,۳۹۳ ۵۲۳,۹۷۵
۳ برزیل ۳۰,۵۰۲,۵۰۱ ۶۶۳,۸۱۶
۴ فرانسه ۲۸,۸۰۵,۶۹۰ ۱۴۶,۳۷۶
۵ آلمان ۲۵,۱۱۶,۳۶۳ ۱۳۶,۴۰۵
۶ انگلیس ۲۲,۰۹۰,۵۲۳ ۱۷۵,۵۴۶
۷ روسیه ۱۸,۲۰۶,۱۶۷ ۳۷۶,۴۲۱
۸ کره جنوبی ۱۷,۴۳۸,۰۶۸ ۲۳,۱۵۸
۹ ایتالیا ۱۶,۶۳۳,۹۱۱ ۱۶۴,۰۴۱
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۳۷,۲۴۲ ۹۸,۸۰۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۳ هزار و ۸۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۱۳۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: