تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

اعلام زمان جایگزینی یارانه نقدی با کالابرگ الکترونیکی

نیکزاد گفت: برنامه دولت این است که بعد از دو ماه به کالاها، بن کالای الکترونیکی بدهد.

اعلام زمان جایگزینی یارانه نقدی با کالابرگ الکترونیکی

رویداد۲۴ علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که نظر مجلس درباره افزایش رقم یارانه به ۴۰۰ هزار تومان چیست آیا این طرح به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می‌کند یا خیر، گفت: ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیهی داریم. یعنی ما از منابع مختلف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تهیه می‌کردیم؛ بنابراین این موضوع باید حذف می‌شد، چون دیگر نمی‌توان به آن مسیر ادامه داد، زیرا در آن فساد، رانت و ... وجود داشت.

وی افزود: حالا دولت گفته، فعلا در مدت دو ماه کمک معیشتی به مردم می‌دهم و از طرف دیگر هم امروز قیمت‌ها را نسبت به قیمت ارز آزاد کرده است و برنامه‌شان این است که بعد از دو ماه به کالاها، بن کالای الکترونیکی بدهد. این کار درستی است. چون نمی‌شود به نام مردم ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کام تعدادی خاص شود.


بیشتر بخوانید: سیاست حذف ارز ترجیحی با سردرگمی پیش می‌رود/ دولت نمی‌تواند قیمت‌ها را ثابت نگه دارد


نیکزاد تصریح کرد: امروز باید اطلاع رسانی شود، مردم در جریان موضوع قرار گرفته و مراقبت کنند تا بازار تنظیم شود. امروز این ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب برخی اشخاص ریخته نمی‌شود، بلکه با متعادل کردن قیمت‌ها، مابه‌التفاوت ارز آزاد و دولتی به جیب عموم مردم و ۹ دهک جامعه ریخته می‌شود. اما‌ای کاش به جای آنکه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت؛ بنابراین همه باید از این کار حمایت کنند تا بساط ارز رانتی برچیده شود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: یارانه نقدی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: