تاریخ انتشار: ۱۷:۲۲ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

جمع آوری اجساد سربازان روس برای مبادله با اسیران جنگی + فیلم

اوکراین در حال جمع آوری اجساد سربازان کشته شده روسی است که در میان آوار شهر‌های اشغال شده سابق پراکنده شده اند و سعی می‌کند هویت آن‌ها را به امید مبادله با اسیران جنگی بررسی کند.

 اجساد سربازان روس

رویداد۲۴ اوکراین در حال جمع آوری اجساد سربازان کشته شده روسی است که در میان آوار شهر‌های اشغال شده سابق پراکنده شده اند و از همه چیز از DNA گرفته تا خالکوبی برای تأیید هویت آن‌ها استفاده می‌کند تا آن‌ها را با اسیران جنگی مبادله کند.

داوطلبان به ارتش کمک کرده‌اند تا ۶۰ جسد را در منطقه شمال شرقی خارکف جمع‌آوری کنند، جایی که نیرو‌های روسی در هفته‌های اخیر عقب‌نشینی کرده‌اند. اجساد پس از جمع آوری در قطار یخچال‌دار قرار داده می‌شوند.

آنتون ایوانیکوف، کاپیتان شاخه همکاری نظامی-مدنی نیرو‌های مسلح اوکراین گفت: اجساد گاهی به عنوان بخشی از مبادله زندانیان و گاهی اوقات برای مبادله اجساد اوکراینی استفاده می‌شود. بدن افراد مرتبط با مقامات عالی رتبه می‌تواند به ویژه برای یک مبادله ارزشمند باشد.

ایوانیکوف گفت: ما در حال جمع آوری تمام اسناد و تمام کارت‌های اعتباری هستیم. هر چیزی که به ما در شناسایی بدن کمک کند، از جمله خالکوبی و DNA.

او گفت: اجساد با قطار به کی‌یف منتقل می‌شوند، جایی که تیم مذاکره کننده مبادلات مستقر است.

تلاش برای جمع آوری اجساد به دلیل عقب راندن نیرو‌های روسیه توسط اوکراین از شهر‌های منطقه خارکف - و عمدتاً خارج از محدوده توپخانه شهر خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، ممکن شده است.

در یک تلاش اخیر در روستای مالا روهان، درست در شرق شهر خارکف، رویترز شاهد بود که داوطلبانی با استفاده از طناب، اجساد دو سرباز روسی را از چاهی بین خانه‌هایی که به شدت در اثر گلوله باران آسیب دیده بودند، بیرون کشیدند.

ایوانیکوف گفت که حداقل یکی از آن دو دستشان بسته شده بود، به احتمال زیاد این کار توسط خود سربازان روسی انجام شده است. شاید آن‌ها فراری بودند و اینگونه مجازات شدند.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
برچسب ها: فیلم روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: