تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

وزیر کشور: متروپل پیچیده‌تر از پلاسکو است/ تخلف بزرگی در ساخت متروپل انجام شده است

وزیر کشور با بیان اینکه طبق اظهارات آتش‌نشانان متروپل پیچیده‌تر از پلاسکو است، گفت: مسأله پلاسکو پس از تخریب و فروریختن، کاملاً تمام شد، اما متروپل به دلیل نوع سازه‌ها و همچنین محدود بودن فضا، پیچیدگی بسیاری دارد که هنوز کار آن تمام نشده است.

وزیر کشور: متروپل پیچیده‌تر از پلاسکو است/ تخلف بزرگی در ساخت متروپل انجام شده است

رویداد۲۴ به گزارش ایرنا، «احمد وحیدی» در حاشیه جلسه هیأت دولت عصر روز گذشته (یکشنبه) با ارائه گزارشی از حضور ۶ روزه خود در محل ساختمان متروپل آبادان و روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان و اقدامات لازم برای آواربرداری و بازسازی این سازه، گفت: ساختمان متروپل حدود ۴۸ هزار متر مربع زیربنا دارد که با تخلف ساخته شده است.

وی ادامه داد: این ساختمان قرار بوده در ۶ طبقه ساخته شود، اما در دو مرحله تعداد واحد‌های این ساختمان به ۱۰ طبقه اضافه شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه اشکالاتی در دوره‌های قبل نسبت به این ساختمان گزارش شده است، اظهار داشت: ساخت متروپل از سال ۹۶ شروع شد و چند سال طول کشید؛ گزارش‌هایی مبنی بر تخلف در این زمان ارائه شده، اما به این گزارش‌ها توجهی نشده است.

وحیدی با تأکید بر این‌که واقعاً تخلف بزرگی در ساخت متروپل انجام شده است، خاطرنشان کرد: حتی آتش‌نشانان معتقد بودند متروپل پیچیده‌تر از پلاسکو است؛ چون در پلاسکو بعد از تخریب و فروریختن کامل ساختمان اگر چه عزیزانمان شهید شده‌اند و داغ دیده‌ایم، اما مسأله تمام شد، اما ساختمان متروپل به دلیل نوع سازه‌ها و همچنین محدود بودن محیط، بسیار پیچیدگی دارد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل مجبور شدیم چند خانه مسکونی مردم را در اختیار بگیریم و آن‌ها را تخریب کنیم تا محور و راه جدید برای دسترسی بهتر پیدا شود. از آنجا که فضای اطراف بسیار محدود بود مردم حدود ۱۵۰ متر که زندگی و امکانات‌شان در آنجا قرار داشت را تخلیه کردند که به نظرم روند کار خوب است و کار به خوبی دنبال می‌شود


بیشتر بخوانید: تعداد قربانیان متروپل به ۳۱ نفر رسید


رئیس جمهور هم پس از ارائه گزارش وزیر کشور تأکید کرد: باید برای مقاوم‌سازی سازه‌های ناایمن بدون هیچ رودربایستی اقدام کرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که ممکن است هر دستگاهی مانع شود، خاطرنشان کرد: ممکن است جایی درمانگاه یا مدرسه باشد که اصولی ساخته نشده است همه را بررسی کنید اگر ساختمان‌هایی امکان ترمیم دارد بازسازی شود؛ نمی‌شود شاهد باشیم جان مردم به خطر بیفتد.

رئیس جمهور از مسئولان به‌ویژه وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و همچنین شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی خواست تا این موضوع را با اولویت و جدیت دنبال کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

آیت‌االله رئیسی یادآور شد: از ابتدای دولت هم اعلام کردیم رسیدگی به مسائل استان خوزستان برای ما اولویت دارد و بر همین مبنا برای خوزستان استاندار ویژه انتخاب شده است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر کشور
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
0
0
ساختمان شکم داده چطور نظام مهندسی و بازرس شهرداری نفهمیده .من سر زمین کشاورزی یک دست شویی می خواستم درست کنم ۴ متر نگذاشتند گفتند برو تو بیابان ادای حاجت کن بعد این همه تخلف در ساختمان سازی ازش چشم پوشی شده
محمدرضا کیانفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
0
0
.
جبهه اصلاحات پیام داد: فروریزش متروپل نماد کل نظام است که اگر عبرت نشود تصویر‌گر فردا خواهد بود.

جبهه عزیز،
نظام آنچنان خراب است که با عبرت هیچ بهبودی نمی‌یابد درست مثل شما که نه رئیس و مدیرتان معلوم است و نه سخنگویتان که بتوان نقد پیامتان را با او در میان گذاشت.
ما بدان مقصدِ عالی نتوانیم رسید، هم مگر پیش نَهَد لطفِ شما گامی چند.
زاهد از کوچهٔ رندان به سلامت بگذر، تا خرابت نکند صحبتِ بدنامی چند.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.
نظرات شما
پیشخوان