تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

احتمال افزایش موارد ابتلا به آبله میمونی در تابستان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (سه شنبه) هشدار داد که احتمال انتقال بیشتر بیماری آبله میمونی در اروپا و مناطق دیگر در تابستان امسال زیاد است.

احتمال افزایش موارد ابتلا به آبله میمونی در تابستان

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که منطقه اروپایی آن تاکنون کانون بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین مورد شیوع آبله میمونی بوده که به لحاظ جغرافیایی در خارج از مناطق بومیِ غرب و مرکز آفریقا گزارش شده است.

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت نگران است که لغو اخیر محدودیت‌های همه گیری کووید۱۹ در سفر‌ها و رویداد‌های بین المللی می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای انتقال سریع این بیماری عمل کند.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در این زمینه گفت: طی ماه‌های آینده، برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها و تجمعات برنامه ریزی شده، زمینه‌های بیشتری را برای انتقال بیشتر این بیماری فراهم می‌کنند.

وی همچنین افزود: پتانسیل انتقال بیشتر این بیماری در اروپا و مناطق دیگر در تابستان زیاد است.


 بیشتر بخوانید: همه چیز درباره آبله میمون/ از علت و علائم تا درمان


او خواستار تقویت «همکاری بین کشوری و مکانیسم‌های به اشتراک‌گذاری اطلاعات، نظارت بیشتر و ارتباطات اجتماعی» شد تا از «تقویت اطلاعات نادرست به‌صورت آنلاین و از طریق منابع دیگر که منجر به پیامد‌های منفی بهداشت عمومی می‌شود» جلوگیری شود.

همچنین روز گذشته (سه شنبه)، آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) نیز اعلام کرد که این کشور از تاریخ هفتم ماه گذشته میلادی (مه) ۱۹۰ مورد تایید شده ابتلا به آبله میمونی را ثبت کرده است.

به گزارش شینهوا، به گفته آژانس امنیت بهداشت انگلیس، خطر این بیماری برای جمعیت این کشور کم است، اما این آژانس از مردم می‌خواهد نسبت به بروز هر گونه بثورات یا ضایعات جدیدی مانند لکه، زخم یا تاول که در هر قسمت از بدنشان ظاهر می‌شود، هوشیار باشند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: