تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

رایزنی تلفنی بلینکن با همتای عمانی درباره ایران

وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد که وزیر خارجه این کشور و همتای عمانی‌اش در گفت‌وگویی تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله ایران صحبت کردند.

رایزنی تلفنی بلینکن با همتای عمانی درباره ایران
رویداد۲۴  وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه تلفنی با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان گفتگو کرد و از تلاش‌های مسقط برای تقویت آتش بس در یمن و تمدید آن قدردانی کرد.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، بلینکن و همتای عمانی خود درباره موضوعات دیگر از جمله موضوع ایران و فرصت‌های همکاری درباره پرونده‌های منطقه‌ای گفتگو کردند.

«بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان چند روز پیش گفته بود که نمی‌تواند وجود مذاکرات محرمانه در سلطنت عمان میان ایران و آمریکا را تایید کند.

وی که با نشریه فرانسوی «لوفیگارو» مصاحبه می‌کرد در پاسخ به سوال خبرنگار این نشریه که پرسید آیا می‌تواند وجود مذاکرات محرمانه در سلطنت عمان میان ایران وآمریکا همانند مذاکراتی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد را تایید کنید که وی پاسخ داد: «واقعا نمی‌توانم این موضوع را تایید کنم».


بیشتر بخوانید: افزایش تنش‌ها بر سر پرونده هسته‌ای؛ چه در پیش است؟


وزیر خارجه عمان در ادامه گفت: «ما همواره خرسند هستیم که در صورت درخواست، کمک کنیم و امیدوارم که تحرک جدید برای تکمیل این توافق حاصل شود، چون این موضوع نه تنها به نفع امنیت و ثبات منطقه بلکه همه جهان خواهد بود».

بدر بن حمد البوسعیدی گفت: «در مذاکرات کنونی (میان ایران و آمریکا) هنوز نقاط اختلافی وجود دارد که باید حل شود و امیدوارم که دولت کنونی آمریکا بتواند با دولت رئیس جمهور رئیسی به توافق برسد».

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: