تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

عراق با حذف روادید زمینی برای اربعین موافقت کرد

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی سفیر ایران در عراق، دولت عراق با لغو روادید زمینی موافقت کرده و قرار است این روند تا مراسم اربعین امسال حسینی تداوم یابد.

حذف روادید زمینی برای اربعین

تسنیم نوشت:  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی سفیر ایران در عراق، دولت عراق با لغو روادید زمینی موافقت کرده و قرار است این روند تا مراسم اربعین امسال حسینی تداوم یابد.

سید مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین حسینی (ع) روز سه شنبه در نودمین نشست این ستاد گفت: در توافق با طرف عراقی، تزریق حداقل ۲ دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زائران اربعین حسینی (ع) لازم است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه کرده است زائران اربعین برای اطمینان خاطر، ۳ دز واکسن کرونا را دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: شرط جدید سفر اربعین اعلام شد


وی با بیان اینکه موضوع گرما در مراسم اربعین امسال بسیار جدی است، افزود: در این خصوص تلاش داریم بیمارستان‌های صحرایی و مکان‌هایی در هر دو سوی مرز احداث و مشخص شوند تا این مسئله، مدیریت شود.

معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، دولت عراق با لغو روادید زمینی موافقت کرده و قرار است این روند تا مراسم اربعین امسال حسینی تداوم یابد.

میراحمدی با بیان اینکه لغو روادید زمینی، مطالبه عاشقان حسینی برای حضور در عتبات عالیات است؛ اضافه کرد: پیش بینی ستاد اربعین حسینی بر حضور حدود چهار میلیون زائر در مراسم امسال اربعین حسینی است.

وی با بیان اینکه امسال در کنار موضوع مهم مدیریت جمعیت میلیونی عاشقان اهل بیت (ع) با مسئله مهم گرمای هوا مواجه هستیم، گفت: برای مدیریت مسئله گرمازدگی، اقدامات جدی در مرز‌های چهارگانه کشور به‌صورت ساخت سایبان‌ها، درختکاری و دستگاه‌های مه‌پاش صورت گرفته و تلاش داریم با بسیج حداکثری امکانات، شرایط را برای حضور زائرین حسینی تسهیل سازیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اضافه کرد: با توجه به جدی بودن گرمازدگی، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی با نظر وزارت بهداشت برای حضور افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند در نظر گرفته می‌شود و در این خصوص منتظر نظرات تخصصی مسئولان وزارت بهداشت هستیم.

میراحمدی خاطرنشان کرد: براساس گزارش ارائه شده در نشست امروز، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در نظر دارد درمرز‌های چهارگانه کشور، بیمارستان‌های صحرایی برای تقویت روند درمان زائران گرمازده احداث کند که این اقدام می‌تواند نقش مهمی در مدیریت شرایط گرمایی امسال اربعین حسینی داشته باشد.

تقویت روند زیرساخت‌ها در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان، دستور کار دیگر نشست امروز بود و در این خصوص تاکید شد با توجه به بازه زمانی باقی‌مانده، حداکثر ظرفیت‌ها برای سرعت بخشیدن به احداث مکان‌های مورد نیاز برای تسهیل هر چه بیشتر روند تردد زائران حسینی به کار گرفته شود.

برچسب ها: اربعین حسینی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: