تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

دردسر جدید برای فوتبال ایران/ نامه جدید AFC به فدراسیون رسید!

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای جدید پیگیر دلایل ورود نهادهای غیرفوتبالی به پرونده باشگاه راهیان کرمانشاه شد.

فدراسیون فوتبال

رویداد۲۴ فرمت لیگ دسته یک فوتبال ایران از فصل ۹۵-۹۴ تغییر کرد و به جای برگزاری در دو گروه ۱۲ تیمی، به صورت یک‌پارچه با ۱۸ تیم برگزار شد. این تغییر فرمت باعث شد راهیان کرمانشاه که فصل ۹۴-۹۳ را در رده دهم جدول گروه دو به پایان رسانده بود و در منطقه سقوط قرار نداشت، به لیگ دسته دو سقوط کند.

مدیران باشگاه راهیان کرمانشاه در آن زمان ابتدا از طریق فدراسیون فوتبال و زمانی که فدراسیون پاسخگو نبود، از طریق مراجع قضایی پیگیر بازگشت باشگاهشان به لیگ دسته یک شدند. در نهایت دیوان عالی کشور رای به بازگشت راهیان کرمانشاه به لیگ دسته یک داد اما همین رای با وجود اجرایی نشدنش، آغازگر معضلی جدید برای فوتبال ایران شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا آبان ماه پارسال در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران پیگیر دلایل ورود مراجع قضایی غیرفوتبالی به پرونده راهیان کرمانشاه شد چرا که مطابق با اساسنامه فدراسیون فوتبال و به طور کلی فیفا، تمام پرونده‌های شکایت در دایره فوتبال باید در مراجع قضایی فدراسیون فوتبال، فیفا و در نهایت CAS مورد پیگیری قرار بگیرد و مراجع قضایی خارج از فوتبال نباید ورود کنند.

حالا AFC دوباره با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران پیگیری مجددی درباره پرونده باشگاه راهیان کرمانشاه کرده تا فدراسیون ایران پاسخگوی دلایل ورود مراجع قضایی غیرفوتبالی به پرونده مربوط به این باشگاه باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: