تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۸ نظر

اظهارات رئیسی در سالروز انتخابات ریاست جمهوری؛ از پیشنهاد به منتقدان سفرهای استانی تا توصیه به دولتمردان

رئیس جمهور در سالروز انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با اشاره به برخی اظهارات درباره سفرهای استانی، گفت: کسانی که به حضور بنده در میان مردم خرده می‌گیرند، تجربه حضور در میان مردم و دیدار با آنها را ندارند.

ابراهیم رئیسی
رویداد۲۴ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز شنبه مصادف با ۲۸ خرداد، سالروز انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، در حضور جمعی از مردم شهرستان پیشوا، قرچک و ورامین که در ورزشگاه جهان پهلوان تختی این شهرستان گرد هم آمده بودند، گفت: بنده تصمیم گرفتم که امروز و در اولین سالروز انتخاب دولت مردمی به جای حضور در جلسات نمادین به میان مردم بیایم و پیگیر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام باشم. برای بنده به عنوان نماینده مردم حضور در میان این مردم و رسیدگی به آنچه مایه نگرانی و دغدغه آنان است، دلنشین‌تر از دیدارها و جلسات نمادین است.

رئیسی با اشاره به حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به رغم شرایط سخت کرونایی در انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۱۴۰۰، گفت: در کنار شرایط سخت کرونایی دشمن نیز تلاش می‌کرد مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی منصرف کند، اما بصیرت و هوشیاری مردم دشمن را ناکام گذاشت.

رئیس جمهور افزود: امروز به لطف خدا وضعیت متفاوت شده و آمار تلفات کرونا از روزانه حدود ۷۰۰ قربانی، تک رقمی شده و در برخی روزها صفر می‌شود که این با لطف خدا، مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم حاصل شده است.

رئیسی به مشکلات مالی و بودجه‌ای دولت مردمی در آغاز بکار خود اشاره کرد و اظهار داشت: خیلی‌ها به ما می‌گفتند چگونه می‌خواهید مشکل کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی را رفع کنید. این در حالی بود که دولت در ماه ابتدایی فعالیت خود با مشکل پرداخت حقوق کارکنان مواجه بود، اما به لطف خدا و آگاهی مردم توانستیم بدون استقراض از بانک مرکزی یا چاپ پول که می‌‌توانست باعث ایجاد مشکلات جدید شود، از این مرحله سخت عبور کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در ماه‌های اول آغاز بکار دولت در مورد تأمین کالاهای اساسی نیز نگرانی‌هایی داشتیم، ادامه داد: دولت در وهله اول توانست با واکسیناسیون گسترده موانع موجود بر سر راه بازگشایی کسب‌وکارها و فعالیت مراکز علمی و آموزشی را برطرف کند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رأی مردم در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ رأی به اجرای عدالت بود، تصریح کرد: آنچه مردم از ما خواستند، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض بود و به این عهد خود با مردم وفادار هستیم و ان‌شاء الله با عمل به آنچه وعده کرده‌ایم در میدان عمل دولتی صادق‌ الوعد خواهیم بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در طول ۴ سال وعده دولت، نیاز کشور و تصریح قانون است و باید به آن عمل کنیم که اگر این اتفاق نیفتد مثل گذشته عقب‌ماندگی‌ها در حوزه مسکن بر روی هم انباشته خواهند شد.

رئیسی با بیان اینکه در مدت سپری شده از فعالیت دولت مردمی گام‌های خوبی در عرصه‌های آموزش، مسکن و سلامت برداشته شده است، گفت: در این مدت ۵ میلیون خانواده نیازمند بدون پرداخت هیچ وجهی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و این روند ادامه خواهد داشت همچنین در زمینه عدالت آموزشی، جذب، ارتقا و استفاده عادلانه از نیروی انسانی قدم‌های خوبی برداشته شده است.


بیشتربخوانید: رئیسی صریح بگوید منظور از تصمیم سخت چیست/ افراد بی‌تخصص را در مناصب حساس منصوب کرده‌اند


رئیس جمهور یکی از برنامه‌ها و اهداف اصلی دولت مردمی اصلاح ساختارهای فسادزا عنوان کرد و افزود: بنده در قوه قضائیه با مفاسد برخورد می‌کردم و به اینجا آمدم تا با بسترهای فسادزا مبارزه کنم؛ وعده داده‌ایم ساختارهای فسادزا و آنچه مولد نابرابری است را اصلاح کنیم و این کار را خواهیم کرد.

رئیسی در ادامه سخنانش با اشاره به برخی از اظهارات درباره سفرهای استانی، تصریح کرد: کسانی که به سفرهای استانی و حضور بنده در میان مردم خرده می‌گیرند، تجربه حضور در میان مردم و دیدار با آنها را ندارند. بنده به آنها پیشنهاد می‌کنم که در اجتماعات مردمی حضور یابند و لذت بودن در میان مردم را بچشند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: این تأکید بنده است که همه مسئولان دولت مردمی باید با مردم، از مردم و در میان مردم باشند و بدانند که این حضور و همراهی مردم است که مشکلات عرصه‌های مختلف را حل خواهد کرد.

رئیسی با بیان اینکه مردمی بودن درسی است که امام راحل و مقام معظم رهبری در میدان عمل به ما آموخته‌اند، گفت: همانگونه که جبهه‌ها را مردم اداره کردند، مشکلات اقتصادی نیز با حضور مؤثر مردم رفع خواهد شد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آنچه در عرصه اقتصادی دنبال می‌کنیم، این است که مردم، بازار و فعالان اقتصادی شاهد آرامش و رشد اقتصادی باشند، افزود: دولت برای سال ۱۴۰۱ رشد ۸ درصدی را هدفگذاری کرده است. در حالی که در آغاز فعالیت دولت مردمی نرخ رشد اقتصادی یک چهارم درصد بود، سال ۱۴۰۰ را با رشد اقتصادی نزدیک به ۵ درصد به پایان رساندیم.

رئیسی اظهار داشت: کاری که مردم سال گذشته پای صندوق‌های رأی شروع کردند در ۲۸ خرداد پایان نیافت، بلکه این ۲۸ خرداد روز آغاز کار مردم در دولت مردمی است. کار با حضور مردم شروع شده است و رشد اقتصادی و پیشرفت و اقتدار بازدارنده با مشارکت و حضور مردم حاصل خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: کار برای رفع همه تهدیدها و کسب قوت و اقتدار در دنیا برای دفاع مقتدرانه از آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی آغاز شده است.

رئیسی با بیان اینکه راهی طولانی پیش رو داریم، خاطر نشان کرد: به رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها آینده را بسیار روشن می‌بینم و یقین دارم که دشمن همانگونه که تاکنون در برابر جمهوری اسلامی راه به جایی نبرده، پس از این نیز نمی‌تواند ما را متوقف کرده یا به عقب براند؛ فقط یک راه پیش رو داریم و آن راه حرکت به سمت پیشرفت و اجرای عدالت است.

رئیس جمهور گفت: دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های گذشته سعی کردند برای دولت حاشیه‌سازی کنند، اما به همه دولتمردان تأکید کردم که مانند برخی از دوره‌ها که مسئولان گرفتار حاشیه شدند و زیان آن متوجه مردم و کشور شد، مراقب باشند که گرفتار حاشیه نشوند.
رئیسی از همه صاحبان قلم و تریبون و جایگاه اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای خواست برای حل مشکلات، دست به دست هم دهند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما مکتبی را می‌پسندیم که باور ما می‌توانیم را به تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری به جامعه القاء کند. ما پیرو مقتدای بصیرت‌آفرینی هستیم که تأکید کرد با همراهی مردم هیچ مشکل حل ناشدنی در کشور نداریم؛ به همه تأکید می‌کنم که دچار حاشیه نشوند و بدانند که موفقیت در خدمت به مردم، خدمت به مردم و خدمت به مردم برای خداست و این تنها راه رفع مشکلات کشور است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
3
دولت مردمی!!!!!!!!!!!!!!!!!
داشت شعارهاشو یاداوری میکرد عمو ناشناس ما بهتره لیست موفقیتهای کپی پیست شده شو بروز کنه نسخه بروز شده اراجیف رسید !!!!
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
2
آقای رئیسی منظورتان از خرد کردن و تکه پاره کردن استان تهران چیست ؟ لطفاً به استان البرز یا کرج و پرونده استان شدن و انبوه شدن مشکلات و نارسائی ها به کوه پس از تجزیه آن از تهران یک نگاهی ولو خلاصه بیاندازید
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
1
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401 چقدر افزایش یافت؟ مبلغ 1 میلیون و 100 هزار تومان بوده است این یک اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت دولت و مسئولان سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است.
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
1
شرم آور و تاسف بار است که افرایش 10 درصد حقوق در خرداد ماه سال 1401بازنشستگان تامین اجتماعی 40 سال پیش است، نه سال 1401
افزایش 10 درصد حقوق در سال 1401 اهانت، توهین، بی احترامی و بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
1
درپاسخ به جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه
جناب آقای رئیسی
افزایش حقوق 10 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401 اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به بازنشستگان تامین اجتماعی است چون به خاطر که افزایش حقوق 10 درصد در زمان حکومت محمد رضاشاه پهلوی بوده است، نه در سال 1401
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
0
1
و این درحالی است که رئیسی خودش رئیس قوه قضائیه هم بود پس چرا در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، قانون و عدالت را رعایت نمی کند و رعایت نکرده است چرا؟
سوال اینجاست آیا حقوق دولتمردان، مسئولین، مسئولان و نمایندگان مجلس مانند بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق و با مزایا فقط 10 درصد افزایش و اصافه شده است.
دریافت افزایش حقوق دولتمردان، مسئولین، مسئولان و نمایندگان مجلس بیشتر از 10 درصد حرام است.
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
1
0
دیروز شنبه 28 خرداد ماه سال 1401 حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص و روشن شده است حقوق + سایر مزایا فقط 10 درصد افزایش و اصافه شده است، نه 57 درصد
اهانت و خیانت رئیسی هم مانند روحانی برای همه بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور ثابت شده است.
شاکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
0
0
اگر شعبه هیات چهارم هیات تشخیص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران شکایت بنده را قانونی رسیدگی می کرد و قانون و عدالت را رعایت می کرد و مشکل بنده در سال ۹۴ حل می شد.
اگر شعبه ۱۰۱ هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران شکایت بنده را قانونی رسیدگی می کرد و قانون و عدالت را رعایت می کرد و مشکل بنده در سال ۹۵ حل می شد.

واین در حالی است که بنده درشرکت مخابرات شاغل بودم ۲ نامه در سال ۱۳۹۵ در باره شعبه ۱۰۱ هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بازرسی تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشتم اما متاسفانه هنوز هم پاسخ و جواب ندادند چرا؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: