تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹ - ۰۳ تير ۱۴۰۱

افزایش شمار بیماران مشکوک به وبا در کشور

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با اضافه شدن ۳ بیمار مشکوک به وبا مجموع افراد مبتلا به این بیماری در استان به ۱۶ نفر رسید.

علائم ابتلا به وبا

رویداد۲۴ دکتر فرزام بیدارپور معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار با شناسایی ۳ بیمار جدید مشکوک به وبا مجموع افراد مبتلا به وبا در استان افزایش یافت و به ۱۶نفر رسید که شهرستان مریوان با ۱۲ نفر بیشترین افراد مبتلا را به خود اختصاص داده است.

او افزود: هم اکنون یک بیمار در سنندج، یک بیمار در سقز، یک بیمار در کامیاران و یک بیمار هم در بانه شناسایی شده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان توضیح داد: تمامی اطرافیان و افرادی که با این موارد مشکوک در ارتباط بوده اند، تحت رصد قرار دارند و در حال حاضر سه بیمار در مراکز درمانی شهرستان مریوان بستری هستند.

به گفته بیدارپور، تمامی بیماران سابقه مسافرت و تردد به اقلیم کردستان عراق داشته اند که در حال حاضر این بیماری در آنجا شایع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه شهروندان اگر از آب چشمه‌ها استفاده می‌کنند، حتما قبل از مصرف آن را بجوشانند، گفت: در شرایط کنونی استفاده از آب لوله کشی، مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

او همچنین از مردم درخواست کرد سبزی و میوه را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده سالم سازی کنند، رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مداوم دست‌ها را مد نظر قرار دهند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: