تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۸ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
حسین امیر عبداللهیان:

از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد/ اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد توافق در این مرحله در دسترس است

وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌ها در دوحه قطر گفت: ما در مذاکرات برای تامین منافع حداکثری ملت ایران جدی هستیم و از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد.

از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد/ اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد توافق در این مرحله در دسترس است
رویداد۲۴ حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه شب گذشته در جمع کارکنان و خانواده‌های اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در بخشی از سخنان خود در خصوص روند تحولات گفتگو‌ها برای رفع تحریم‌ها با بیان این که ما برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی آمادگی داریم و در این زمینه جدی هستیم، گفت: علیرغم اینکه آقای جو بایدن رییس جمهور آمریکا مرتبا از کانال‌های مختلف پیام‌هایی را برای ایران ارسال می‌کند و تأکید می‌کند که من اراده جدی دارم برای اینکه به توافق برسیم، ولی ما هنوز در عمل چیزی جز رفتار‌های مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ در آمریکا را شاهد نیستیم.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: علیرغم اینکه لسان و زبان آقای بایدن متفاوت است، ولی در مرحله عمل باید ببینیم که در این مرحله از گفتگو‌ها چه مقدار ادعای آن‌ها نسبت به داشتن نیت و اراده جدی واقعی است.


بیشتر بخوانید: قطر: ما میزبان مذاکرات هسته‌ای هستیم نه طرف مذاکره/ بزرگ‌ترین چالش این مذاکرات، ایجاد اعتماد میان طرفین است


وزیر امور خارجه تصریح کرد: ما جدی هستیم و از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد. خطوط قرمزی که در مذاکرات در سطح سیاستگذاری و تصمیم گیری در کشور ترسیم شده است، مبتنی بر تامین حداکثری منافع ملی کشور است و این موضوعی است که نسل‌های بعدی نیز درباره آن قضاوت می‌کنند.

وی تاکید کرد: معتقدم اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد و واقع بینانه برخورد کند، توافق در این مرحله و در این دور از مذاکرات در دسترس است. در موضوعات محتوایی توافق هم طبعا ایران کاملا منطقی و مستدل در مذاکرات حضور پیدا می‌کند، با دستورکار مشخص.

امیر عبداللهیان افزود: ما در نهایت این آمادگی را داریم چنانچه این دور از گفتگو‌ها با واقع بینی آمریکا و سه کشور اروپایی «انگلیس، فرانسه و آلمان» همراه باشد، بتوانیم به نتایج مورد نظر همه طرف‌ها و بازگشت همه طرف‌ها به اجرای تعهداتشان در قراردادی که سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد، برگردند.

امیرعبداللهیان در همین ارتباط تصریح کرد: البته همچنان از برخی تشکل‌های مرتبط با غرب اظهارات و مواضع غیرسازنده‌ای را می‌شنویم که این نشان می‌دهد هنوز طرف‌های مقابل در مسیر واقع بینی حرکت نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: شرط موفقیت در مذاکرات، واقع بینی همه طرف‌ها است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
0
0
اتحادیه اروپا جنایتکار باید تجاوزات رژیم صهیونیستیی جنایتکار علیه سوریه را محکوم کند.
اتحادیه اروپا جنایتکار باید تجاوزات رژیم صهیونیستی جنایتکار علیه نوارغزه را محکوم کند
اتحادیه اروپا جنایتکار باید تجاوزات ترکیه جنایتکارعلیه سوریه را محکوم کند.
اتحادیه اروپا جنایتکار باید تجاوزات ترکیه جنایتکارعلیه عراق را محکوم کند.
اتحادیه اروپا جنایتکار باید تجاوزات رژیم سعودی جنایتکار علیه یمن را محکوم کند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: