تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵ - ۱۳ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر

علم‌الهدی: دشمن اراده دارد تا بی‌بندوباری‌ها و لاابالی‌گری‌ها را در سطح وسیع در مشهد ترویج دهد

علم‌الهدی امام جمعه مشهد تصریح کرد: مشهد مقدس به این خاطر که دژ معنوی کشور به شمار می‌رود، هدف اصلی توطئه‌های فرهنگی دشمن است.

اظهارات علم‌الهدی درباره حجابرویداد۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در دیدار با جمعی از مسوولان و مدیران سازمانهای عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی کشور افزود: اگر دشمن بتواند ارزش‌های اخلاقی و باورهای اعتقادی مردم را در این شهر از بین ببرد، لگدمال کردن اندیشه‌های دینی در سایر شهرهای کشور به‌مراتب ساده‌تر خواهد شد.

وی بیان کرد: به همین خاطر، دشمن اراده دارد تا بی‌بندوباری‌ها و لاابالی‌گری‌ها را در سطح وسیع در مشهد ترویج دهد و فضای معنوی حاکم بر آن را محو کند.

وی ادامه داد: افزون بر توطئه‌های فرهنگی دشمن، اربابان قدرت و ثروت نیز همواره به دنبال نفوذ به مشهد و استفاده از ظرفیت‌های ذاتی آن برای مال‌اندوزی و قدرت‌طلبی خود هستند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: از جمله این ظرفیت ها، ورود بیش از ۳۵ میلیون زائر به مشهدالرضا (ع) است که افزون بر ۶ میلیون نفر از این تعداد، غیر ایرانی هستند و لذا سودجویان و سرمایه‌داران بسیاری چشم طمع دوخته‌اند تا با ایجاد مراکز تفریحی متعدد، از ساعت‌های حضور هر زائر در مشهد برای خود درآمدی ایجاد کنند و به تدریج مشهد به جای آنکه شهر امام رضا(ع) باشد، به عنوان یک مرکز تفریحی شناخته شود و هویت رضوی در این شهر به فراموشی سپرده شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: امروز در شرایطی نیستیم که به دنبال عمل به وظایف و امور روزمره باشیم. باید جهادی تلاش کرد و هرکس فراتر از سلسله وظایف ابلاغ‌شده از سوی فرمانده یا مقام بالادست، نقش و مسوولیت را در این جنگ فرهنگی پیدا کند.

وی تاکید کرد: استکبار جهانی در سال‌های ابتدایی پس از انقلابی به دنبال تسلط بر منابع و منافع ما بود که به تدریج، به‌اشتباه خود پی برد و دانست که امکان بازگشت به این کشور و استیلای دوباره بر این ملت را ندارد، بنابراین جلوگیری از گسترش نفوذ ما در منطقه را به عنوان هدف بعدی خود انتخاب کرد اما تا به امروز، به برکت مجاهدت شهید سلیمانی و یاران صدیق او، جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را می‌زند.

علم‌الهدی گفت: امروزه دیگر قلمروی فرماندهی رهبر معظم انقلاب در جغرافیای ایران اسلامی محدود نیست و تعداد مقلدان رهبر معظم انقلاب در کشورهای اسلامی حتی از جمعیت ملت ایران نیز بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: زمانی خط مقدم جبهه ما در دزفول بود، اما هم‌اکنون رزمندگان اسلام در ساحل مدیترانه پنجه در پنجه دشمنان انقلاب هستند. به همین خاطر است که امروز، وجود سیاسی مستکبران عالم به براندازی ما بستگی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اکنون که زمزمه فروپاشی آمریکا و برگزاری همه‌پرسی برای استقلال ایالت‌های آن مطرح است، حفظ حیات سیاسی این کشور به عنوان یک ابرقدرت منوط به آن است که ایران به عنوان کشور داعیه‌دار دشمنی با شیطان بزرگ، نتواند به انقلاب خود پایبند بماند و بدین علت آمریکا تمام تلاش خود را بر این متمرکز کرده که دینداری را از جوانان ما بگیرد تا این ملت به انقلاب خود وفادار نباشد.


بیشتر بخوانید: احمد خاتمی: معتقدان به بی‌حجابی عقب‌مانده هستند


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: فداکاری فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی در این استان مصداق رحمت الهی است زیرا در عرصه جنگ فرهنگی و در برابر تهاجم نرم دشمن، نیروی انتظامی در خط مقدم جبهه‌ای قرار دارد که در سوی دیگر آن، دشمن به دنبال ریشه کردن باورها و اندیشه‌های اعتقادی ماست. از خداوند متعال می‌خواهیم که به برکت عنایات خاصه امام رضا (ع)، نصرت الهی پشتیبان همه فعالان فرهنگی و جهادگران عرصه جهاد تبیین باشد.

علم الهدی افزود: ذات دشمن این است که ما را از فعالیت انقلابی‌مان منصرف کند. اگر اراده کردیم که شعائر دین را ترویج کنیم، دیگر نباید از جوسازی رسانه‌ها و عملیات تخریب شخصیتی که توسط عناصر وابسته به دشمن انجام می‌شود، واهمه‌ای داشته باشیم.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
0
3
در ادامه این مهملات تویسرکانی و بابایی و محمد اراجیفی ندارن اضافه کنن؟؟؟
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
0
4
مشهد، اصفهان و قم تبدیل شده اند به مراکز تکفیری.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
و البته یزد و سمنان و اردبیل و زنجان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
1
به زبان خودش " هذا خزعبلات الكثير"
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
1
چقدر منفورند این هزاران فامیل
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
1
اکنون که زمزمه فروپاشی آمریکا و برگزاری همه‌پرسی برای استقلال ایالت‌های آن مطرح است.خخخخ
نظرات شما