تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

آخرین آمار کرونا در جهان در ۱ مرداد

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۷۳ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۱۱۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۸۳ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

کرونا در جهان

رویداد۲۴ براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۲.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۳.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۲,۱۴۵,۸۳۹ ۱,۰۵۱,۹۱۲
۲ هند ۴۳,۸۶۸,۴۷۶ ۵۲۵,۹۹۷
۳ برزیل ۳۳,۵۵۵,۵۲۶ ۶۷۶,۸۲۶
۴ فرانسه ۳۳,۴۱۳,۶۹۸ ۱۵۱,۳۵۰
۵ آلمان ۳۰,۲۳۹,۱۲۲ ۱۴۳,۰۶۱
۶ انگلیس ۲۳,۲۱۲,۵۶۵ ۱۸۲,۷۲۷
۷ ایتالیا ۲۰,۵۳۹,۰۱۶ ۱۷۰,۶۸۲
۸ کره جنوبی ۱۹,۱۴۶,۱۸۰ ۲۴,۸۵۵
۹ روسیه ۱۸,۵۱۷,۷۷۹ ۳۸۲,۰۸۰
۱۰ ترکیه ۱۵,۵۲۴,۰۷۱ ۹۹,۱۸۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۱۲ هزار و ۴۰۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان