تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

تذکر نماینده مجلس: قالیباف ورود کند تا دولت حقوق بازنشستگان را سریع‌تر تصویب کند

مهر نوشت: نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: چندین ماه از آغاز سال می‌گذرد، اما هنوز میزان افزایش حقوق بازنشستگان تعیین نشده است.

تذکر نماینده مجلس: قالیباف ورود کند تا دولت حقوق بازنشستگان را سریع‌تر تصویب کند

رویداد۲۴ محمد تقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی تاکید کرد: لازم است دولت هر چه سریع‌تر مصوبه جدیدی درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب برساند و تقاضای بنده از رئیس مجلس شورای اسلامی آن است که از دولت بخواهد هر چه سریع‌تر این موضوع را مشخص کند.

وی بیان کرد: سیل عظیمی که در سراسر کشور اتفاق افتاد، درس بزرگی داشت مبنی بر اینکه باید نهایت استفاده را از ظرفیت آب کشور ببریم. برای مثال میلیارد‌ها متر مکعب آب در حوالی بندرعباس و سیستان و بلوچستان به سمت دریا سرازیر می‌شود و علاوه بر این میلیارد‌ها متر مکعب آب از آسمان می‌ریزد و به راحتی به سمت دریا می‌رود. حدود ۵ سد در آن حوالی وجود دارد که به راحتی می‌توانند این آب‌ها را در خودش ذخیره کنند.


بیشتر بخوانید: دولت جلوی افزایش حقوق بازنشستگان را گرفته است/ زاهدی وفا حتی یک جلسه ۱۰ دقیقه‌ای با کمیسیون اجتماعی برگزار نکرده


نقدعلی در ادامه متذکر شد اخیراً مصوبه ۱۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان ابطال شد، اما با وجود آنکه چند ماه از آغاز سال جدید گذشته است، هنوز مصوبه جدیدی از سوی دولت در این زمینه ابلاغ نشده و گلایه بازنشستگان پابرجاست.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
بازنشسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
0
0
فقط اجرای مصوبه قانونی شورای عالی کار
رسول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
0
0
اقایون ملت راخیلی شیرین عقل می بینن وحاضرندهرچیزی خواستن بگویند.مگه میشه یه نفرتوکاریه مملکتی اخلال ایجادکنه وهیچی بهش نگن؟زاهدی وفاغیرممکنه جرئت کنه وتوروندکارمجلس خلل ایجادکنه.ونماینده مجلس هم درعین ناتوانی بیاداین موضوع رارسانه ای کنه.اگه اینطوره که فاتحه مجلس خونده شده وچهلم وسالگردش هم گرفتن وماخبرنداریم.
اعتراض
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
0
0
درپاسخ به رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی
درپاسخ به رئیس قوه قضائیه
درپاسخ به رئیس دیوان عدالت اداری
بیش از 20 سال است که بخش خصوصی در سراسر کشور ایران مشغول به کار است ولی متاسفانه در کشور و دیوان عدالت عدالت اداری و غیره قانون وجود ندارد بر تخلف، عملکرد و رفتار بخش حضوصی را بررسی و رسیدگی کنند شرم آور و تاسف بار است.
کارگران و بازنشستگان علیه شرکت های خصوصی و بانک ها از طریق دیوان عدالت اداری شکایت می کنند ولی متاسفانه دیوان عدالت اداری به بهانه های مختلف شکایت ها را بررسی و رسیدگی نمی کند و رد می کند چرا؟
نظرات شما