تاریخ انتشار: ۲۲:۰۱ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

روحانی: سال ۹۷ ترامپ فشار حداکثری را کلید زد اما چه کسی به او چراغ سبز نشان داد؟

حسن روحانی رییس جمهور پیشین ایران گفت: در دولت دوم اگر ترامپ از برجام خارج نشده بود و روند ادامه داشت، ما علیرغم بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و همه‌گیری کرونا، می‌توانستیم به رشد اقتصادی برسیم و تورم تک‌رقمی را ادامه می‌دادیم.

حسن روحانی

رویداد۲۴ انتخاب نوشت: صبح امروز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جمعی از وزرا و معاونان سابق رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، در سالروز تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری خود با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، گفت: اینکه می‌گویند فشار خارجی مهم نیست، بلکه مدیریت داخلی اشکال دارد، حرف کاملا درستی است، اما تفسیر وارونه می‌کنند.


بیشتر بخوانید: اکسیوس به نقل از یک مقام آمریکایی: ما با انتظارات کم به وین برمی‌گردیم


تصمیمات ما ایراداتی داشته که امروز گرفتار این مشکلات شدیم. اگر تصمیمات درستی در داخل می‌گرفتیم، از خارج نمی‌توانستند این‌چنین به ما فشار بیاورند. ما سال ۱۳۹۷ تحت فشار ترامپ قرار گرفتیم. ترامپ مشکلات فراوانی ایجاد کرد. اما چه کسی به ترامپ چراغ سبز نشان داد؟ چه کسانی باعث شدند که ترامپ به خودش جرات بدهد و به این نتیجه برسد که اگر فشار حداکثری به ما وارد کند، در همان سال ۹۷ انقلاب ما سرنگون می‌شود. ترامپ که نمی‌خواست ما صرفا تحریم شویم. اطرافیان ترامپ به صراحت اعلام کردند مردم و مسئولان در ۲۲ بهمن جشن پیروزی انقلاب را نخواهند دید. هدف آن‌ها سرنگونی نظام و انقلاب بود. همه برنامه‌ریزی‌ها بر این مبنا بود. توطئه بیرونی بود، اما علامت داخلی هم دادند. اردیبهشت ۹۷ حاصل دی ۹۶ بود. پس مشکل از داخل است تا بیرون.

وی افزود: در دولت دوم اگر ترامپ از برجام خارج نشده بود و روند ادامه داشت، ما علیرغم بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و همه‌گیری کرونا، می‌توانستیم به رشد اقتصادی برسیم و تورم تک‌رقمی را ادامه می‌دادیم. اگر می‌گذاشتند در اسفند ۹۹ به برجام برگردیم، دولت را در شرایط دیگری تحویل می‌دادیم.

او گفت: ما تصمیم گرفتیم برای خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن خارجی قرارداد ببندیم. خیلی‌ها مخالف بودند و می‌گفتند ما در داخل واکسن تولید می‌کنیم و به زودی ۵۰ میلیون دوز تحویل می‌دهیم. ما حتی پیشاپیش از آن‌ها هم خرید و تشویق کردیم. ۶۰ میلیون دوز واکسن از روسیه خریدیم که چند میلیون دوز بیشتر به ما ندادند. ۵۰ میلیون دوز واکسن از تولیدکنندگان داخلی خریدیم که در دوره ما چند میلیون دوز بیشتر نتوانستند تحویل دهند. از چین و هند، اروپا و کوواکس واکسن خریدیم. شرایط به گونه‌ای شد که حداقل حدود ۱۱۰ میلیون دوز واکسن، علاوه بر واکسن داخلی خریداری کردیم. ضمن اینکه اگر طرح تحول سلامت نبود ما در کرونا زمین‌گیر می‌شدیم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: حسن روحانی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
1
0
ماموریت دموکرات ها جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی تا پایان دوره ریاست جمهوریشون هست. هم دوره اوباما و هم الان در دوره بایدن.
دموکرات ها به هدفشون رسیدن ولی طبق گفته روحانی سر جمهوری اسلامی کلاه رفته
ناشناس
|
France
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
0
خچالت بکشید چراکل ۸رف روحانی رابازنشرنمی دهید مگرشمافارس هستید واقعا بصورت ناقص انتشاردادید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
2
0
پس 12 مرداد چه روز نحسی بوده .اگه واکسن خریداری شده بود چرا سخنگوی دولتت ربیعی ومعاون اولت جهانگیری میگفتند بخاطر امضا نکردن اف ای تی اف نمیشه واکسن وارد بشه .قسم حضرت عباسو قبول کنیم یا ..........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
2
0
عجب رویی داری! فرار به جلو از ترس محاکمه!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: