تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

منطقه سبز بغداد با چهار موشک مورد حمله قرار گرفت

انجام این حملات موشکی در شرایطی صورت می‌گیرد که از دیروز –دوشنبه- پس از اعلام کناره‌گیری دائمی مقتدی صدر از سیاست، منطقه سبز و بسیاری دیگری از مناطق بغداد به کانون درگیری صدری‌ها با نیرو‌های حکومتی تبدیل شده است.

منطقه سبز بغداد با چهار موشک مورد حمله قرار گرفت

رویداد۲۴ هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق از هدف قرار گرفته شدن منطقه سبز عراق با چهار موشک خبر داد.

به گزارش فرارو به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق از حمله موشکی به منطقه سبز عراق که محل اسکان اکثر ادارت و نهادهای دولتی است گزارش داد.

این پایگاه خبری گزارش داد که هدف موشک‌ها مجتمع‌های مسکونی بوده و خساراتی را به همراه داشته است.

هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرده که محل پرتاب این موشک‌ها از مناطق «الحبیبه» و «البلدیات» در شرق بغداد پایتخت عراق بوده است.

همچنین شبکه خبری عراقی «کردستان 24» (kurdistan24) نیز به نقل از خبرنگار خود در بغداد مدعی شد، در پی این حمله موشکی زنگ‌های هشدار سفارت آمریکا در منطقه سبز به صدا در آمده است.


بیشتر بخوانید: بحران سیاسی در عراق/ چرا مقتدی صدر قیام کرد؟


انجام این حملات موشکی در شرایطی صورت می‌گیرد که از دیروز –دوشنبه- پس از اعلام کناره‌گیری دائمی مقتدی صدر از سیاست، منطقه سبز و بسیاری دیگری از مناطق بغداد به کانون درگیری صدری‌ها با نیروهای حکومتی تبدیل شده است.

بعد از بیانیه صدر که در آن بر بستن تمامی دفاتر و نهادهای وابسته به جریان صدر مستثنای از موسسه مرقد شریف (شهید صدر)، نهاد فرهنگی شهید صدر و موزه شهید صدر تاکید شده بود، حامیان این جریان با ورود به منطقه الخضراء به کاخ السلام (کاخ ریاست جمهور) حمله‌ور شدند و پس از آن گزارش‌های متعددی از وقوع درگیری مسلحانه در بغداد، به ویزه منطقه سبز مخابره شده است.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: