تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

آمار کرونا در جهان تا ۹ شهریور

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۷ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۴۱۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۲۴ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

آمار کرونا در جهان

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۶,۱۴۹,۰۱۶ ۱,۰۶۹,۷۴۸
۲ هند ۴۴,۴۲۹,۲۵۸ ۵۲۷,۸۷۴
۳ فرانسه ۳۴,۵۰۹,۹۶۱ ۱۵۴,۰۳۹
۴ برزیل ۳۴,۴۱۴,۰۱۱ ۶۸۳,۹۱۴
۵ آلمان ۳۲,۰۹۵,۸۵۴ ۱۴۷,۲۲۳
۶ انگلیس ۲۳,۴۹۲,۸۷۵ ۱۸۷,۷۶۱
۷ کره جنوبی ۲۳,۲۴۶,۳۹۸ ۲۶,۷۶۴
۸ ایتالیا ۲۱,۸۴۵,۹۴۳ ۱۷۵,۵۰۵
۹ روسیه ۱۹,۴۸۲,۶۴۸ ۳۸۴,۲۵۴
۱۰ ژاپن ۱۸,۷۷۲,۰۰۴ ۳۹,۵۶۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۹۹ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۸۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: