تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۱

اقدام جدید آمریکا علیه ایران در شب مرگ ملکه انگلیس

وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه پنجشنبه که خبرهای رسانه‌های غربی بیشتر حول موضوع مرگ ملکه انگلیس منتشر می‌شد چهار شرکت و یک فرد ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران

رویداد۲۴ وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد. بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا این فرد و شرکت‌ها در زمینه ساخت و انتقال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین نقش داشته‌اند.

شرکت خدمات هوایی سفیران که بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا به هماهنگی پروازهای نظامی میان ایران و روسیه پرداخته است. آمریکا مدعی است که شرکت سفیران در زمینه انتقال پهپادها، پرسنل و تجهیزات مرتبط به پهپادی ایرانی به روسیه فعالیت داشته است.

شرکت‌های «پرآور فارس»، شرکت طراحی و ساخت موتورهای هواپیما و شرکت «بهارستان کیش» سه شرکتی هستند که آمریکا مدعی است در زمینه ساخت و توسعه پهپادهای ایران فعالیت دارند.


بیشتربخوانید: جدیدترین واکنش کاخ سفید درباره توافق با ایران/ بایدن دنبال گزینه‌های جدید است


همچنین آقای «رحمت‌الله حیدری» مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت بهارستان کیش نیز فردی است که در تحریم‌های جدید وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته است.

این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که جان کربی، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که دولت جان بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا متعهد به مسیر دیپلماسی با ایران است.

جان کربی تصریح کرد که «مذاکرات فعال» برای احیای توافق هسته‌ای با ایران کماکان ادامه دارند.

وی گفت: «هیچ کس در اینجا دست روی دست نگذاشته... ما فعالانه درگیر گفت‌وگوها هستیم.»

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: