تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

تشکیل کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره مرگ مهسا امینی

نماینده مجلس گفت: کمیته کمیسیون شورا‌ها اتفاق رخ داده برای خانم امینی را از چند بعد مورد بررسی قرار می‌دهد و ظرف دو سه روز آینده گزارش اولیه خود را به هیات رئیسه مجلس برای قرائت در صحن مجلس ارائه می‌دهد.

تشکیل کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره مرگ مهسا امینی
رویداد۲۴ مهسا امینی دختر ۲۲ ساله کردستانی در سفر به تهران، توسط گشت ارشاد بازداشت و سپس در مقر پلیس در خیابان وزرا تهران، دچار حادثه شد و بعد از انتقال به بیمارستان، در حال کما جان باخت.

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس با اشاره به تشکیل کمیته کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی برای بررسی اتفاق رخ داده برای مهسا امینی گفت: کمیته کمیسیون شورا‌ها اتفاق رخ داده برای خانم امینی را از چند بعد مورد بررسی قرار می‌دهد و ظرف دو سه روز آینده گزارش اولیه خود را به هیات رئیسه مجلس برای قرائت در صحن مجلس ارائه می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه گشت ارشاد باعث ایجاد دوقطبی در جامعه شده است، گفت: مردم از این برخورد‌های سلیقه‌ای و نادرست، ناراحت هستند و تقاضایشان این است که این روش اصلاح شود. واقعیت این است که گشت ارشاد باعث ایجاد خشم و نفرت در جامعه شده است و حتی زنان با حجاب ما نیز از این دو قطبی ایجاد شده ناراحت هستند و خواستار اصلاح این روش هستند.

عضو کمیته حقیقت یاب مجلس اظهار کرد: ما از لحظه‌ای که خانم امینی بازداشت شده تا لحظه‌ای که ویدیو موجود است تا زمان انتقال وی به بیمارستان را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم و تمام احتمالات و فرضیات را در این مسئله در نظر می‌گیریم و از پزشکی قانونی نیز خواسته ایم سریعتر گزارش شان را به ما ارائه دهند.


بیشتر بخوانید: روزنامه دولت: حادثه تلخ درگذشت مهسا امینی فقط یک «اتفاق» بود!


وی تاکید کرد: ما از دیروز صحبت هایمان را با مسئولان وزارت بهداشت آغاز کردیم و قطعا با پزشکان و کادر درمان بیمارستان کسری، شاهدان و خانواده مرحومه امینی نیز صحبت‌های خواهیم داشت و از ساختمان وزرا و بیمارستان کسری نیز بازدیدی خواهیم کرد. علت مرگ خانم امینی چه در اثر ضرب و شتم و چه در اثر سکته باشد مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و گزارش دقیق به مردم توسط مجلس ارائه می‌شود.

نماینده مرودشت در مجلس ادامه داد: از نظر ما این گزارش گام اول است و قطعا این کمیته عملکرد گشت ارشاد در چند سال گذشته را مورد بررسی قرار می‌دهد که آیا گشت ارشاد به نفع یا ضرر مردم بوده است. ابعاد اجتماعی گشت ارشاد در گزارش‌های بعدی این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و این مسئله آسیب شناسی می‌شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مهسا امینی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
0
1
بهتره بگید تشکیل کمیته ماله کشی
نظرات شما