تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

تهدید بزرگ برای حساب اینستاگرامِ کاربران ایرانی

​در پی فیلتر اینستاگرام، کاربران ایرانی مجبور به استفاده از نرم افزار‌های فیلترشکن برای اتصال به آن هستند که این موضوع حساب اینستاگرام آن‌ها را در معرض خطر جدی حذف شدن قرار داده است.

حساب اینستاگرامِ کاربران ایرانی

رویداد۲۴ گجت نیوز نوشت: در پی فیلتر اینستاگرام، کاربران ایرانی مجبور به استفاده از نرم افزار‌های فیلترشکن برای اتصال به آن هستند که این موضوع حساب اینستاگرام آن‌ها را در معرض خطر جدی حذف شدن قرار داده است.

به دنبال برخی ناآرامی‌ها در کشور، شبکه اجتماعی اینستاگرام چند روزی است در ایران فیلتر شده و کاربران برای اتصال به این اپلیکیشن مجبور به استفاده از فیلترشکن‌ها شده اند، موضوعی که می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را در معرض حذف دائمی و یا محدودیت‌های شدید از سمت اینستاگرام قرار دهد.

چرا استفاده از فیلترشکن ممکن است به حذف صفحه اینستاگرام کاربران ختم شود؟

همانطور که میدانید، تمامی فیلتر شکن‌ها برای دور زدن فیلترینگ از سروری خارج از ایران و در کشور‌های مختلف استفاده می‌کنند. این موضوع باعث تغییر آی پی کاربران از ایران به کشور میزبان شده که می‌تواند برای استفاده از اینستاگرام بسیار خطرناک باشد.


بیشتر بخوانید: کدام سایت‌ها و سرویس‌ها بعد از اعتراضات مسدود شدند؟


اینستاگرام، به منظور حفظ امنیت کاربران خود، به تغییر آی پی کاربران بسیار حساس است. در واقع با این منطق که یک کاربر نمی‌تواند در لحظه از کشور یا منقطه خاصی به جایی دیگر نقل مکان کند، درصورتی که آی پی کاربران مدام در حال تغییر باشد، حساب مورد نظر را در معرض خطر تشخیص داده و اقدام به محدود سازی آن حساب خواهد کرد.

این محدودیت‌ها در ابتدا به صورت موقت بوده و به اشکال مختلف روی حساب کاربری اعمال می‌شوند، اما نکته مخاطره آمیز برای حساب کاربران اینستاگرام این است که در صورت تدام این روند و استفاده مداوم از نرم افزار‌های تغییر آی پی، ممکن است اینستاگرام حساب کاربری شخص را به طور کامل از دسترس خارج کند.

لازم به ذکر است درصورتی که فیلترشکن شما داری آی پی ثابت باشد، مشکلی برای پیج اینستاگرام شما پیش نخواهد آمد، اما بخش بزرگی از فیلترشکن‌های موجود، دارای آپی متغیر بوده و حساب افراد را در معرض خطر قرار می‌دهند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
0
2
ت ارخدابچای اخرا ابکی بدادملیونهامشت ک اینستا باشید که دارن کا می کنندنان درمی اورنددراین خراب شده ایران بنابرین تنهاکارتان دراین وصع اطلاع رسانی دقیق می ت اندکمک حال ملت باشدب ای دولت مهم نیست که ملت ازکسر وکاربیافتن ولی شمابااطلاع رسانی دراین ایام سخت یارملت باشید
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
0
2
راکربرگ خودش بسیجی هست
نظرات شما