تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱

آخرین اخبار از وضعیت دانشجویان بازداشت شده/ دانشگاه شریف: ۴ دانشجوی بازداشتی آزاد می‌شوند

علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفته: با تلاش وزیر علوم و همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی اکثر دانشجویان دستگیرشده در ناآرامی‌های اخیر آزاد شدند. رایزنی‌ها برای آزادی مابقی آن‌ها ادامه دارد.

آخرین اخبار از وضعیت دانشجویان بازداشت شده/ دانشگاه شریف: ۴ دانشجوی بازداشتی، تا ساعاتی دیگر آزاد می‌شوند
رویداد۲۴ مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی از آزاد شدن ۹ نفر از دانشجویان بازداشت شده این دانشگاه خبر داد. محسن حبیبی گفت: با تلاش‌های مستمر و همه جانبه هیات رییسه دانشگاه به ویژه عبدالله معتمدی رییس دانشگاه علامه طباطبائی، ۹ نفر از دانشجویان بازداشت شده دانشگاه آزاد شدند.

به نوشته خبرگزاری دولت، ایرنا، وی با بیان این که پیگیر آزاد کردن دیگر دانشجویان هستیم، افزود: رییس دانشگاه علامه طباطبائی روز گذشته در جمع دانشجویان از پیگیری‌های شبانه روزی هیات رییسه دانشگاه برای آزادی دانشجویان بازداشت شده خبر داد و به دانشجویان اطمینان خاطر داد که هر چند همه دانشجویان در فضای بیرون از دانشگاه دستگیر شده اند، ولی هیات رییسه دانشگاه همه تلاش خود را برای آزاد شدن آن‌ها به کار می‌گیرد.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی تاکید کرد: از روز‌های نخست دستگیری دانشجویان، هیات رییسه دانشگاه در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف در تلاش و پیگیر امور بودند. در روز‌ها و شب‌های گذشته با دوستانی که می‌توانستند کمک کنند در تماس بودند تا همه دانشجویان بازداشت شده آزاد شوند.

حبیبی یادآور شد: ما تا جایی که امکان دارد، پیگیری می‌کنیم، حتی اگر نیاز به وثیقه بود، تلاش می‌کنیم وثیقه تامین شود تا زمینه آزادی همه دانشجویان بازداشتی فراهم شود.

وی گفت: با خانواده همه دانشجویان دستگیر شده دانشگاه در تماس هستیم و خبر آزادی دانشجویان آزادشده را به خانواده آن‌ها داده ایم. همه ما از نگرانی دانشجویان و شرایط موجود ناراحت هستیم.


بیشتر بخوانید: تجمع قانونی، وعده ای که هیچ وقت محقق نشد


دانشگاه شریف: ۴ دانشجو تا ساعاتی دیگر آزاد می‌شوند

رییس دانشگاه شریف اعلام کرد: چهار دانشجوی دانشگاه شریف که دوشنبه هفته قبل بازداشت شده بودند با پیگیری مستمر رئیس این دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، تا ساعاتی دیگر به جمع خانواده خویش باز می‌گردند.

رسول جلیلی رییس دانشگاه شریف در ویدئویی که شامگاه جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ در کانال خبری این دانشگاه منتشر شد، درباره آخرین پیگیری‌ها برای آزادی دانشجویان بازداشتی این دانشگاه گفت: تلاش‌های زیادی را در دو روز گذشته داشتیم تا بتوانیم دانشجویان را از بازداشتگاه آزاد کنیم.

رئیس دانشگاه شریف افزود: چند ساعتی را در وزارت علوم بودم و تماس‌های زیادی با وزیر علوم داشتم و آقای وزیر هم انصافاً تلاش‌های زیادی داشتند و قرار شد نتایج پیگیری‌ها را به من اطلاع دهند؛ امیدوارم هرچه زودتر خبر خوبی برای شما داشته باشم.

جلیلی در این ویدئو تاکید کرد: تماس‌هایی با نفراتی از هر سه قوه شب گذشته داشتم و امیدوارم همه همکاری کنیم به نحوی که هیچ اشکالی در فرآیندی که دنبال می‌کنم، به وجود نیاید.

وزارت علوم: اکثر دانشجویان دستگیرشده آزاد شده اند

علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: با تلاش وزیر علوم و همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی اکثر دانشجویان دستگیرشده در ناآرامی‌های اخیر آزاد شدند. رایزنی‌ها برای آزادی مابقی آن‌ها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اکثر دانشجویان دستگیرشده با پیگیری‌های وزارت علوم و دستگاه‌های امنیتی آزاد شدند، اعلام کرد: کلاس‌های درس در دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری برگزار شده است و به همین شکل ادامه خواهد یافت.

خبر های مرتبط
برچسب ها: اعتراضات مردمی
نظرات شما