تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

نماینده مجلس: هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن

نماینده مردم تبریز در مجلس با انتقاد از دولت برای عدم اجرای مصوبه شورایعالی فضای مجازی مصوبه سال ۱۳۹۶، گفت: هدف این مصوبه ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

نماینده مجلس: هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن

رویداد۲۴ به گزارش ایلنا، محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به دولت و نهاد‌های مسئول و مرتبط با شرایط و حوادث اخیر کشور، گفت: تا چه زمانی ضعف عدم پیش بینی صحنه‌هایی که در روز‌های اخیر رخ داد را شاهد خواهیم بود و تا چه زمانی این شرایط ادامه دارد؟ سهم نهاد‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، نظامی و انتظامی و امنیتی در جلوگیری از ابعاد مختلف این قبیل حوادث چیست؟

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع فضای مجازی، افزود: در هیچ جای دنیا فضای مجازی مانند کشور ما بدون ضابطه و قید و بند نیست، اتحادیه اروپا مقررات حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) را دارد، شورایعالی فضای مجازی نیز در ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ مصوبه‌ای داشت، اما چرا دولت آن را اجرا نکرده است.

فرهنگی یادآور شد: شما می‌گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد موضوع را دنبال می‌کنید، هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

وی تصریح کرد: چرا دولت سکو‌ها و پلتفورم‌های داخلی را تقویت نمی‌کند. دولت و دستگاه‌های مختلف اینگونه منفعل عمل نکنید، مبتکرانه عمل کنید.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
0
1
خودتی
نظرات شما