تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
وزیر ارشاد:

هر ۱۰ دقیقه یک خبر التهاب آور از ایران تولید می‌کنند/ نباید اجازه دهیم عده‌ای مزدور در کشور نقش آفرینی کنند

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز منافع و وحدت ملی ما در گرو انسجام داخلی است، نباید اجازه دهیم عده‌ای مزدور برای ایجاد تفرقه در کشور نقش آفرینی کنند، بلکه باید آنان را در رسیدن به نقشه هایشان ناکام بگذاریم.

هر ۱۰ دقیقه یک خبر التهاب آور از ایران تولید می‌کنند/ نباید اجازه دهیم عده‌ای مزدور برای ایجاد تفرقه در کشور نقش آفرینی کنند
رویداد۲۴ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز منافع و وحدت ملی ما در گرو انسجام داخلی است، نباید اجازه دهیم عده‌ای مزدور برای ایجاد تفرقه در کشور نقش آفرینی کنند، بلکه باید آنان را در رسیدن به نقشه هایشان ناکام بگذاریم.

محمد مهدی اسماعیلی یکشنبه شب در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در مشهد، افزود: امروز همه اهالی فرهنگ و هنر از کیان و منافع ملی کشور با تمام وجود پاسداری می‌کنند، من عاطفه شما هنرمندان را نسبت به این خاک و ملت عزیز دیده ام و شما را آموزگاران مردم در وطن دوستی و حمایت از وحدت ملی و انسجام کشور می‌دانم.

بر اساس گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت، وی اظهار داشت: کشورمان امروز بیش از هر چیز به آرامش و وحدت ملی نیاز دارد، پیشتاز این عرصه، هنرمندان عزیز و پیشکسوت هستند که باید نقش خود را ایفا کنند، چرا که عده‌ای دوست ندارند کشورمان به این گستردگی و سربلندی باشد و خواب‌های بدی را برای ایران دیده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: ۳۰ سال قبل یکی از تئورسین‌های اصلی در آمریکا نقشه‌ای را برای منطقه خاورمیانه ترسیم کرده که امروز از آرشیو محرمانه آن‌ها بیرون آمده است و نشان می‌دهد که آنان به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید با کشور‌های جدید و قابل مدیریت در این منطقه هستند.

اسماعیلی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور، گفت: وقتی فوت غم انگیز دختر خوب کُرد مشخص شد، رییس جمهور در ازبکستان بودند و من هم ایشان را همراهی می‌کردم، ایشان بلافاصله به وزیر کشور دستور پیگیری مساله را دادند و وقتی به تهران آمدند هم با پدر این دختر تماس گرفتند، بعد عده‌ای از سر غفلت و ناآگاهی این مساله را که همه ما را داغدار کرده است، بهانه کردند که ایران را دچار التهاب کنند.


بیشتر بخوانید: کلاس‌های دانشگاه شریف مجازی شد/ مسئولان دانشگاه: پس از حوادث دیشب محافظت از دانشجویان ضروری ست


وی ادامه داد: شبکه‌های تلویزیونی مزدوری که با پول‌ها و دلار‌های نفتی کشور‌های مرتجع منطقه اداره می‌شود، آن هم کشور‌هایی که همین دو سال قبل یکی از آنها، یک خبرنگار منتقد خودش را در سفارتخانه اش در یک کشور دیگر اره کرد، هر ۱۰ دقیقه یک خبر التهاب آور از ایران تولید می‌کنند، جامعه جوان ما هم ممکن است متاثر شود، اما ما به عنوان مسئولان و شما به عنوان هنرمندان پیشکسوت باید بتوانیم در این زمان نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چقدر بر سن هنرمندان افزوده می‌شود، به همان نسبت قدر و منزلتشان افزایش می‌یابد، چهره‌های خاطرانگیز و پرتلاش در هنر‌های مختلف و حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری، جمع ویژه‌ای هستند که در قالب موسسه هنرمندان پیشکسوت گرد هم آمدند و خانواده خوبی را تشکیل داده اند.

اسماعیلی اظهار داشت، ایران عزیز و سرافراز ما در حوزه‌های تمدنی و فرهنگی سابقه چندین هزار ساله دارد و امروز از هنرمندانی برخوردار است که به منافع ملی فکر می‌کنند و به آن احترام می‌گذارند، آسایش و امنیت امروز ایران به راحتی بدست نیامده و حاصل روز‌های سختی و پرمررات گذشته است، کشورمان در همین یک صد سال اخیر روز‌های تلخی را پشت سر گذاشته و مورد یورش متفقین، روس‌ها و عراق قرار گرفته و حتی تا آستانه انتزاع و تجزیه کامل پیش رفته است.

وی اضافه کرد:، اما امروز قدرت‌های بزرگ دنیا در مقابل عظمت ایران چاره‌ای به جز تسلیم ندارند، روسیه در یک منطقه از حوزه استحفاظی خود مجبور است تجهیزات جنگی مورد نیازش را از ایران خریداری کند، کشور‌های مختلف برای اینکه آرامش در منطقه حاکم شود، به سمت ایران آمده اند، به طوری که مذاکرات و رفت و آمد‌های خارجی در کشور‌های مختلف افزایش یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در دولت و وزراتخانه آغوشمان به روی اهالی فرهنگ و هنر باز است و خود را خادم هنرمندان و فرهنگ دوستان می‌دانیم و با همه وجود افتخار می‌کنیم که خداوند این لطف را در حق ما روا داشته است که امروز ردای خدمتگزاری به اهالی فرهنگ و هنر را بر تن کنیم.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر ارشاد
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
0
اغتشاشگران با کمک، هدایت، مدیریت، نظارت، حمایت و پشتیبانی آمریکا و متحدانش جنایت کردند، آدم کشند و هم دست به اقدامات تروریستی زنند.
حسین امیرعبداللهیان خیانتکار باز هم در مورد ناآرامی های اخیر در سراسر کشور درس عبرت نگرفته است و باز هم به دنبال همکاری با جنایتکاران است شرم آور است.
آمریکا در سال 97 به صورت غیر قانونی با خروج از برجام منشور سازمان ملل را نقض کرده است ولی متاسفانه حسین امیر عبد اللهیان وزیر امور خارجه ایران بازهم دری نگرفته است به دنبال مذاکره، توافق و همکاری با آمریکا جنایتکار است شرم آور و تاسف بار است.
اعتماد حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به آمریکا، هم اروپا، حمایت از این جنایتکاران است.
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
1
والا مزدور خود شما هستید.اگه صدا صدا و سیما میلی اخبار جهان رو به میل خودش نمیگه مقصر جهان نیست.هر دقیقه و هر ثانیه خبر التهاب آور در ایران داره رخ میده و شما از این میسوزی دنیا شده دنیای دیجیتال و تکنولوژی.مردم دیگه اخبار شبکه یک شما رو دوزار قبول ندارن جناب مزدور.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
1
مثل حمله به نمازگزاران بلوچ؟ یا یورش به برترین دانشگاه کشور؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
1
شما رو چه به وزیر شدن . شما لیاقت چوپانی هم ندارین . سطح سواد و شعور تون کاملاً مشخصه . البته همینه که به دانشگاه صنعتی شریف حمله میکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
2
دهه هشتادیها خوب چوب توی کونتون کرده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
1
این وزیر فرهنگه مثلا؟
نظرات شما