تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲۴ نظر

رهبر انقلاب: مرگ مهسا امینی دل ما را سوزاند اما واکنش‌ها عادی نبود/ موضع‌گیری‌ چهره‌های هنری و ورزشی اهمیتی ندارد

مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح صبح امروز با حضور آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد. رهبر انقلاب درباره مرگ مهسا امینی هم صحبت کردند.

مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح با حضور فرمانده کل قوا

رویداد۲۴ مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح صبح امروز با حضور آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن علیه‌السلام برگزار شد.

در این حوادث چند روز اخیر بیش از همه به سازمان انتظامی کشور ظلم شد، به بسیج ظلم شد، به ملت ایران ظلم شد. ظلم کردند. البته ملت در این حادثه هم مثل حوادث دیگر قوی ظاهر شد، کاملاً قوی، مثل همیشه، مثل گذشته. در آینده هم همین جور خواهد بود. در آینده هم هر جا دشمنان بخواهند اختلالی ایجاد کنند، آنی که بیش از همه سینه سپر میکند و بیش از همه اثر میگذارد، ملت شجاع و مؤمن ایران‌اند. وارد میدان میشوند و وارد میدان شدند.

بله ملت ایران، مظلوم است، اما قوی است، مثل امیرالمؤمنین، مثل مولای متقیان سرور خودش علی علیه‌السلام، که هم قوی بود، قویترین بود و هم مظلومترین.

واکنش به مرگ مهسا امینی عادی نبود

این حادثه‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت. خب حادثه‌ی تلخی بود. دل ما هم سوخت. ولی واکنش به این حادثه بدون اینکه تحقیقی شده باشد، بدون اینکه هیچگونه امر مسلّمی وجود داشته باشد، این نبود که یک عده‌ای بیایند خیابان را ناامن کنند، ناامنی را برای مردم به وجود بیاورند، امنیت را به هم بزنند، قرآن را آتش بزنند، حجاب از روی سر زن محجبه بکشند، مسجد و حسینیه را به آتش بکشند، بانک را به آتش بکشند، ماشین‌های مردم را آتش بزنند. این واکنش به یک قضیه‌ای که حالا تأسف‌آور هم هست، این موجب نمیشود که یک چنین حرکاتی انجام بگیرد این حرکات عادی نبود، طبیعی نبود. این اغتشاش، این اغتشاش برنامه‌ریزی شده بود.

ناامنی در کشور طراحی آمریکاست

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: من به صراحت می‌گویم این اغتشاش‌ها و ناامنی‌ها، طراحی امریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق بگیران آن‌ها و برخی از ایرانی‌های خائن در خارج به آن‌ها کمک کردند.

ایشان افزودند: برخی افراد نسبت به اینکه گفته شود فلان حادثه طراحی و کار دشمن بوده است، حساس هستند و سینه سپر می‌کنند برای دفاع از سازمان جاسوسی امریکا و صهیونیست‌ها و انواع تحلیل‌ها و لفاظی‌های مغالطه‌آمیز را نیز به کار می‌گیرند تا بگویند کار خارجی‌ها نیست.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در دنیا، اغتشاش‌های زیادی به‌وجود می‌آید و در اروپا و به خصوص فرانسه و پاریس هر چند وقت یک‌بار اغتشاش مفصلی به‌وجود می‌آید، اما آیا تاکنون شده است که رئیس‌جمهور امریکا مجلس نمایندگان امریکا از اغتشاشگران حمایت کنند و بیانیه بدهند؟ آیا سابقه دارد که پیام بدهند و بگویند در کنار شما هستیم؟ آیا سابقه دارد رسانه‌های جمعی وابسته به سرمایه‌داری امریکا و مزدوران آن‌ها همانند برخی دولت‌های منطقه و از جمله سعودی‌ها از اغتشاشگران در این کشور‌ها حمایت کنند؟ و آیا سابقه دارد امریکایی‌ها اعلام کنند که ما فلان سخت‌افزار یا نرم‌افزار اینترنتی را در اختیار اغتشاشگران قرار می‌دهیم تا به راحتی ارتباط برقرار کنند؟

آیت‌الله خامنه‌ای افزودند:، اما چنین حمایت‌هایی در ایران بار‌ها اتفاق افتاده است. پس چگونه است که برخی‌ها دست خارجی را نمی‌بینند و چگونه انسان هوشمند احساس نکند که در پشت این حوادث دست‌های دیگری در کار است.

اظهار تأسف امریکا برای مرگ مهسا امینی دروغ است

ایشان با تأکید بر اینکه اظهار تأسف امریکایی‌ها برای از دنیا رفتن یک دختر دروغ است و آن‌ها برخلاف ظاهر، به علت به‌دست آوردن این بهانه برای حادثه آفرینی شادمان هستند، گفتند: در کشور، مسئولان سه قوه اظهار تأسف کردند و قوه قضاییه قول داده است که موضوع را تا نهایت دنبال کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و اینکه مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین. حال، چگونه می‌شود یک سازمان و یک مجموعه عظیم خدمتگزار برای احتمال اینکه خطایی سر زده باشد، مورد تهمت قرار گیرد. هیچ منطقی پشت سر این کار نیست و این، کار عاملی جز دستگاه‌های جاسوسی و سیاست گذاران عنود خارجی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با طرح این سؤال که انگیزه دولت‌های خارجی برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور چیست؟ افزودند: آن‌ها احساس می‌کنند کشور در حال پیشرفت به سوی قدرت همه‌جانبه است و این موضوع را نمی‌توانند تحمل کنند.

 آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شتاب گرفتن پیشرفت کشور در همه بخش‌ها و تلاش‌ها برای گشوده شدن برخی گره‌های قدیمی و فعال شدن بخش تولید و دانش‌بنیان‌ها و توانایی کشور برای خنثی کردن تحریم‌ها تأکید کردند: آن‌ها نمی‌خواهند این پیشرفت‌ها در کشور شکل بگیرد و به منظور متوقف کردن این حرکت، برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامنی خیابان‌ها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند.

اقوام ایرانی علاقمند نظام هستند

ایشان با تأکید بر اینکه دشمن در محاسبات خود درباره شمال غرب و جنوب شرق کشور دچار اشتباه است، گفتند: من در میان قوم بلوچ زندگی کرده‌ام و آن‌ها عمیقاً به جمهوری اسلامی وفادار هستند. قوم کُرد نیز یکی از پیشرفته‌ترین اقوام ایرانی و علاقمند به میهن، اسلام و نظام هستند بنابراین نقشه آن‌ها نخواهد گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: طراحی و اقدامات دشمنان نشان‌دهنده باطن آن‌ها است. همان دشمنی که در اظهارات دیپلماسی می‌گوید ما قصد تهاجم به ایران و تغییر نظام و قصد دشمنی نداریم، چنین باطنی دارد و به دنبال توطئه ایجاد اغتشاش، نابود کردن امنیت کشور و تحریک هیجان کسانی است که ممکن است با برخی هیجان‌ها تحریک شوند.

 آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه امریکا فقط مخالف جمهوری اسلامی نیست و با ایران قوی و مستقل نیز مخالف است، افزودند: آن‌ها به دنبال ایران دوران پهلوی هستند که همچون گاو شیرده مطیع اوامر آن‌ها بود.

خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جمهوری اسلامی هستند

ایشان گفتند: پشت صحنه قضایای اخیر، این زورگویان قرار دارند و دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان و یا بر سر با حجاب و بدحجاب نیست. خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم مختلف شرکت می‌کنند. دعوا و بحث بر سر استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه چند نکته را بیان کردند و افزودند: این کسانی که در خیابان‌ها فساد و تخریب می‌کنند، همه یک حکم ندارند برخی جوانان و نوجوانانی هستند که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند. چنین افرادی را می‌توان با یک تنبیه متوجه کرد که اشتباه می‌کنند.

 آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه در مجموع همه کسانی که به خیابان آمده‌اند در مقابل ملت ایران و جوانان مؤمن و غیور، عده بسیار کمی هستند، گفتند: البته برخی از این افرادی که به خیابان می‌آیند، از بازمانده‌های عناصر ضربه خورده از جمهوری اسلامی همچون منافقان، تجزیه‌طلبان، سلطنت‌طلبان و خانواده‌های ساواکی‌های منفور هستند که قوه قضاییه باید به تناسب مشارکت در تخریب‌ها و ضربه به امنیت خیابانها، مجازات تعیین، و آن‌ها را محاکمه کند.

نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، مواضع برخی خواص در ابتدای این ماجرا بود.

 آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهار نظر کردند. برخی از آن‌ها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابان‌ها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند.

ایشان افزودند: وقتی عنصر سیاسی امریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می‌کند باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحاً موضع گیری کنید.

موضع‌گیری‌ چهره های هنری و ورزشی هیچ اهمیتی ندارد

رهبر انقلاب اسلامی همچنین به موضع‌گیری‌های برخی چهره‌های ورزشی و هنری اشاره و خاطرنشان کردند: از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آن‌ها حساسیت به خرج داد.

 آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.

ایشان البته افزودند: تطبیق اینکه موضع‌گیری آن‌ها عناوین مجرمانه دارد یا نه با قوه قضاییه است، ولی از لحاظ عمومی، موضع‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان این بحث یاد و خاطره همه شهدای راه حق و شهدای انتظامی و نیرو‌های مسلح و شهدای مدافع امنیت و بویژه شهدای اخیر را گرامی داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، ورود چند هزار جوان با نشاط و پر انگیزه دانشگاهی به مجموعه نیرو‌های مسلح در هر سال را قدرت و بشارتی بزرگ و حامل پیام نوسازی و استحکام برای کشور خواندند و گفتند: حضور جوانان ایرانی در بخش‌های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کشور حقیقتاً امیدآفرین است.

 آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات گمراه‌کننده بدخواهان در نشان دادن تصویری ناامید، بی‌مسئولیت و گسسته از ارزش‌ها از جوانِ ایرانی، خاطرنشان کردند: واقعیت در نقطه مقابل این تبلیغات است و حرکت نسل جوان ما در همه عرصه‌ها یک حرکت درخشنده است.

ایشان در این زمینه به نقش‌آفرینی جوانان در دفاع از میهن و امنیت کشور، کمک به جبهه مقاومت و حرکت مقدس دفاع از حرم، خدمات اجتماعی، پیشرفت‌های علمی، تولید و ابتکار، حضور میلیونی در آیین‌های مذهبی مانند راهپیمایی عظیم اربعین و راهپیمایی جاماندگان، مقابله با بیماری همه‌گیر، نهضت کمک‌های مؤمنانه، جهاد فرهنگی و امداد در حوادث طبیعی اشاره کردند و افزودند: این جوانان خستگی‌ناپذیر و فعال در میانه میدان، هرگز ناامید و گسسته از ارزش‌ها نیستند و البته پیشتاز همه این عرصه‌ها و حرکت‌ها نیز جوانان با ایمان بوده‌اند.

فرمانده کل قوا، نیرو‌های مسلح را از جمله ستون‌های استحکام ملی خواندند و با تأکید بر ضرورت تقویت این عامل استحکام‌بخش، خاطرنشان کردند: تقویت نیرو‌های مسلح برای ایرانِ ما که با دشمنان قلدر و زورگویی همچون آمریکا مواجه است، اهمیت مضاعف دارد و مسئولان نظامی باید با بکارگیر‌های راهکار‌های نو و روزآمد، هوشمندسازی همه برنامه‌ها و ابزار‌ها و تجهیزات، تقویت پژوهش‌های علمی و طراحی باز‌های پیچیده جنگ ترکیبی در مقابل جنگ ترکیبی دشمن، قدرت دفاعی کشور را افزایش دهند.

ایشان مسئولیت اصلی نیرو‌های مسلح را حراست از امنیت ملی به مثابه زیرساخت همه ابعاد زندگی اعم از امنیت در مسائل شخصی و امنیت در مسائل عمومی خواندند و افزودند: بدون امنیت پیشرفت در هیچ عرصه‌ای امکان‌پذیر نیست.
 آیت‌الله خامنه‌ای این نکته را هم افزودند که ناامنی در کشور‌های بزرگ و از همه بدتر در آمریکا وجود دارد و همواره شاهد حمله به مدرسه، فروشگاه و رستوران‌های آن هستیم.

رهبر انقلاب، نیرو‌های مسلح را تأمین‌کنندگان امنیت کشور خواندند و گفتند: بنابراین تضعیف نیرو‌های مسلح، تضعیف امنیت کشور است و کسی که به پاسگاه پلیس یا پایگاه بسیج حمله می‌کند یا در سخنان خود به ارتش یا سپاه طعنه می‌زند، به امنیت کشور حمله می‌کند.

ایشان در این زمینه افزودند: پلیس موظف به ایستادن در مقابل مجرم و تأمین امنیت جامعه است، بنابراین تضعیف پلیس به معنی تقویت مجرمین است و کسی به پلیس حمله می‌کند، مردم را در مقابل مجرمین، اراذل و اوباش، سارقان و زورگیران بی‌دفاع می‌گذارد.

 آیت‌الله خامنه‌ای «امنیتِ درون‌زا» را امتیازی بزرگ برای کشور برشمردند و گفتند: امنیت ما کاملاً درون‌زا و بدون اتکا به دیگران است و این امنیت با امنیتی که دیگران از بیرون ایجاد کنند و به آن کشور نگاه استفاده از گاو شیرده داشته باشند، کاملاً متفاوت است.

ایشان، امنیت جمهوری اسلامی ایران را منبعث از اتکاء به قدرت پروردگار و پشتیبانی حضرت، ولی عصر (عج) و اندیشه و ایستادگی و ملت و نیرو‌های مسلح خواندند و افزودند: آنکه به بیگانه متکی است، در روز مبادا همان نیروی خارجی او را تنها خواهد گذاشت چرا که نه می‌خواهد و نه می‌تواند از آن حراست و حفاظت کند.

در این مراسم سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اینکه تحرکات عده‌ای از افراد غافل یا وابسته در ایجاد ناامنی، تردیدی در حرکت پر افتخار ملت سربلند ایران در جبهه حق نخواهد داشت، گفت: نیرو‌های مسلح در کنار مردم با وحدت و یکپارچگی در اجرای فرمان پیشرو و راهبرد مقاومت فعال نقش‌آفرین خواهند بود.
همچنین در این مراسم امیردریادار دوم شفقت فرمانده منتخب دانشگاه‌های ارتش، سردار سرتیپ غلامی فرمانده دانشگاه امام حسین و سردار سرتیپ دوم آهی فرمانده دانشگاه امام حسن گزارشی از برنامه‌های اقدامات و برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها بیان کردند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رهبر انقلاب
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
2
13
میرطاهر؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
1
9
چیزی نگفت؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
18
اونایی که جوانای مردم رو زدن و به دانشگاه حمله کردن خارجی بود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
17
معظم له راجه به مردم کدام کشور صحبت میفرمایند واقعا نظر مردم اکثر مردم ایران را به اطلاع ایشان نمی رسانند
رهبرم کشور نیاز مبرم وحیاتی به رفرم اساسی دارد
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
10
فرمایش فرمودند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
19
واکنش ها عادی نبود چون رفتار گشت ارشاد به هیچ وجه عادی نبود.
اول سپیده رشنو
دوم تیر مستقیم به رضامرادخانی
و سر آخر هم مهسا امینی
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
1
16
اخه مشکل دقیقن همینجاست شما میگین داره تحقیق میشه باید صبر کرد اما مگه تو اتفاقات قبلی تحقیق شد جوابی هم داده شد ایا کسی استعفا یا عذر خاهی کرد که الان مردم به اینا اطمینان کنن و منتظر اعلام نتیجه بمونن ...دقیقن مشکل از همینجا شروع میشه که اعتمادی نیست
ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
18
اصلاح فرمائید ایشان نگفتن مهسا امینی گفتن دختری درگذشت اصلا اسم مهسا امینی رو نیاوردن فایل صوتی تصویریش هست به شما بی اعتماد میشن خواننده هاتون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
17
آزادی بیان = جوک
بهمن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
9
یک سوال.آیا عکس مربوط به خبر آرشیوی است؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
1
5
خیلی عالی است ممنون میشم از ارسال پیام‌های جدید
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
15
3
پروژه آمریکا و عربستان سعودی و اسرائیل همراه با چند کشور دیگر در ناآرامی های اخیر کشور شکست خورده است
محمدمعصومی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
7
قوم ریاکار دو رو
ریا یعنی فریب
ادعای دروغین
...............
گرگ زخمی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
26
دختر خودت هم بود همین رو می گفتی!
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
2
18
میرطاهر دروغگو
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
16
ای کاش شکستن شیشه مساجد توسط نیروهای بسیج و کتک خوردن زن چادری مردم توسط بسیج و و و گزارشش رو بهتون میدادن
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
3
8
به عنوان رهبر یک ملت گفته ها و فرمایشات شما باید معجزه آفرین باشد و دل همه آحاد مردم رو به دست آورید تا به عنوان رهبر فرزانه ازتون یاد بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
16
حتی نظرات تایید نمیشن...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
6
اسم "مهسا" رو نگفت،
گفت خانم
خبر رو تحریف نکنید!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
رویداد داخل متن درست گفته. اما توی تیتر اسم برده. تیتر شاید مهم نباشه. ضمنا از ایسنا منبع گرفته
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
1
6
تمام سایت های خبری داخلی رو روزانه مرور میکنم به جرات میگم تنها و تنها به رویداد 24 میتوان گفت (رسانه)
باید تشکر کنم ازتون که کارتون بزرگ و ارزشی هست.خدا قوت
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
6
1
از شهریور ماه سال 1359 تاکنون در هر عراق، منطقه خاورمیانه و جهان جنایتی رخ می دهد دست عربستان سعودی جنایتکار در کار است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
0
قابل توجه دوستان !
چقدر غیر قابل انتشار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۷
کجا تعدادشون نوشته؟
نظرات شما