تاریخ انتشار: ۱۷:۱۴ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۸ نظر

بیانیه پدر و مادر مهسا امینی در مورد پرونده دخترشان

پدر و مادر مهسا امینی در رابطه با اتفاقات اخیر بعد از مرگ دخترشان بیانیه‌ای صادر کردند.

خانواده مهسا امینیرویداد۲۴ متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

بلبلی خونِ دلی خورد و گُلی حاصل کرد

بادِ غیرت به صدش خار پریشان دل کرد

اکنون که بازداشت غیرقانونی و پیامد مصیبت‌بار آن ؛ مرگ غریبانه دخترمان مهسا ( ژینا ) امینی وارد چهارمین هفته می‌شود، بر خود لازم می‌دانیم از همه همشهریان و هموطنانمان در سراسر کشور و خارج از ایران و نیز اشخاصی که به سمت نمایندگی دستگاه‌های دولتی و خصوصی اظهار همدردی کرده اند تشکر کنیم. امیدواریم پس از این دیگر هیچ خانواده‌ای در کشور ما دچار چنین فاجعه دهشتناکی نشود.

مهسا اکنون در میان ما نیست و باز نخواهد گشت ولی ما به عنوان خانواده او موظف به پیگیری عادلانه آنچه رخ داده است هستیم.

پیگیری که مورد رضایت پروردگار و شادی روح فرزند دلبندمان و آرامش قلبی ما می‌شود، بیان واقعیت و کمک به کشف حقیقت و اجتناب از کتمان حقایق و جلوگیری از قلب واقعیت در خصوص این جنایت است.

ما مسیر دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کرده ایم. از مقامات ذیربط و مسئولان مربوطه درخواست می‌کنیم؛ طبق قانون اساسی و سایر قوانین موضوعه و مطابق وعده‌های صریح ریاست محترم قوه، تمامی تلاش خود را در جهت کشف حقیقت علت این مرگ هولناک و نیز نحوه برخورد با فرزندمان مهسا از لحظه بازداشت غیرقانونی و اعزام وی به مرکز پلیس موسوم به گشت ارشاد به عمل آورند و با این کار هم از تکرار چنین فجایعی جلوگیری به عمل آید و هم از حقوق اولیای دم صیانت نمایند.

اساسی‌ترین خواسته ما از مرجع قضایی رسیدگی کننده به این پرونده این است که با دقت و شفافیت تمام، جزئیات پرونده را بررسی کرده و درخواست اساسی و غیرقابل چشم پوشی خانواده ما در خصوص حضور اساتید برجسته پزشکی در رشته مغز و اعصاب و قلب و یک روانپزشک در جلسات رسیدگی به پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی به منظور بررسی علت یا علل فوت را بپذیرند و از دانش و تجربه پزشکان معتمد مراجع علمی کشور و خانواده ما که از مشاهیر در رشته تخصصی خود می باشند بهره گیرند.

اینک با توجه به تحقیقات و مشورت های صورت گرفته و با اعتماد به صداقت ، شرافت و دانش استادان بزرگوار آقایان دکتر سیدعلی طباطبایی ، دکتر کاظم عباسیون ، دکتر هوشنگ معین، دکتر علی مشکینی، دکتر موسی تقی‌پور، دکتر محمد فرجی راد ، دکتر خسرو پارسا ، دکتر بابک زمانی، دکتر غلامرضا بهادرخان و دکتر رضا باقری ،از ریاست محترم دادسرای جنایی استان تهران مصرانه می‌خواهیم که دستور تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی قانونی با دعوت از حداقل ۵ نفر از اساتید معرفی شده فوق در رشته مغز و اعصاب به همراه دکتر سیف‌الله عبدی متخصص قلب و دکتر محمد صنعتی روانپزشک را صادر فرمایند.

بدیهی است بدون دعوت و حضور پزشکان عالیقدر و معتمد ، در جلسات کمیسیون بمنظور بررسی علت مرگ فرزندمان، به جهت نوع برخوردهای اولیه پزشکی قانونی که جزییات آن به اطلاع ریاست محترم دادسرای جنایی رسیده است، اعلام می‌داریم که «به هیچ وجه» نظریه پزشکی قانونی مورد تایید ما نخواهد بود.

شایان ذکر است که ما و وکلای منتخب‌ قصد مداخله در امور تخصصی پزشکی را نداریم و دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته کشور برای حضور در جلسه کمیسیون بررسی علل فوت مهسا را انکار و نافی وظیفه قانونی سازمان پزشکی قانونی کشور نمی‌دانیم، بلکه این خواسته اساسی، عملا بر غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی می افزاید و در جامعه هم موجب اعتماد سازی می شود، و برای ما نیز اطمینان قلبی ایجاد می‌کند.


بیشتر بخوانید: وکیل خانواده مهسا امینی: لباس مامورانی که مهسا را بازداشت کردند، دوربین داشت


در پایان از حقوق‌دانان محترم و وکلای ارجمند دادگستری که آمادگی خود را برای پذیرش وکالت خانواده ما در پرونده قتل مهسای عزیزمان اعلام کرده‌اند سپاسگزاریم. ضمنا چون آقایان صالح‌نیک‌بخت و علی رضایی را از آغاز به عنوان وکیل خود در پی‌گیری و تعقیب این پرونده انتخاب کرده‌ایم سپاس‌گزاریم که اگر نظراتی از لحاظ حقوقی دارند آن را به وکلای منتخب خانواده اعلام فرمایند.

مژگان افتخاری امجد امینی

مادر و پدر مهسا

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
1
1
قطعابدنه نظام اجازه رسیدگی درست رو نمی‌ده وگاهی راس نظام هم رو دور میزنن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
1
1
هواپیمای اوکراینی رو زدن ، تقریباً سه ساله ، الان همه آزادن ولی اونی که فیلم موشک زدن رو پخش کرد زندانه !
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
1
روحش شاد
استقامت تون قابل تحسینه
ناقص الخلقه های تشنه خون ملت اعتقادی به آخرت ندارند که این اعمال غیر انسانی رو انجام میدن
شقایق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
3
1
غلط اضافه نکنید کومله های تروریست
پاسخ ها
مازیار
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
خاک بر سر تو با این منطقت.
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
1
خداییش همش حرف حساب بود. آفرین به خانواده امینی و وکلایش
شریفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
1
0
تازه می‌خواهید علت مرگ دخترتون رو کشف کنید؟ شما که از چیزی اطمینان نداشتید، پس چرا یک کشور رو به‌هم ریختید؟ از اول نمی‌تونستید بگید منتظر جواب پزشک‌های مورد اعتماد خودتون می‌مونید؟ باید این همه جوان کشته می‌شدند، این همه خرابی به بار میومد؟ این آدم‌هایی که کشته شدند پدر و مادر نداشتند؟ جان بچه‌های اونها عزیز نبود؟ جواب این خون‌ها رو کی باید بده؟
پوپک‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
0
0
بلاخره یه روز خوب میاد که خدا سزای این حق و نا حق شدنها رو میده و فقط خدا احکم الحاکمین هست ولاغیر
نظرات شما