تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۱۳ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
سخنگوی وزارت علوم:

اتفاقات دهم مهرماه دانشگاه شریف مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت/ برخورد خشن بخاطر شعار‌های رکیک بود!

سخنگوی وزارت علوم برخورد خشن با دانشجویان شریف را به نوع شعار‌های آن‌ها ارتباط داد و گفت: «شعار‌های غیراخلاقی سرداده شده در دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ فعالیت‌های دانشجویی بی‌سابقه است و حتی در آشوب‌های خیابانی اخیر هم شنیده نشده است.»

سخنگوی وزارت علوم: اتفاقات دهم مهرماه دانشگاه شریف مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت
رویداد۲۴ سخنگوی وزارت علوم با اشاره به اتفاقات رخ داده در عصر دهم مهرماه در دانشگاه صنعتی شریف برخورد خشن با دانشجویان شریف را به نوع شعارهای آنها ارتباط داد و گفت: ساحت علم و دانش از الفاظ زشت و رکیک به دور است.

 علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم در صفحه توئیتر خود نوشت: «شعار‌های غیراخلاقی سرداده شده در دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ فعالیت‌های دانشجویی بی‌سابقه است و حتی در آشوب‌های خیابانی اخیر هم شنیده نشده است. ساحت علم و دانش از این الفاظ زشت و رکیک به دور است. کلید اتفاقات دهم مهرماه در این دانشگاه همین بود و مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.»

سخنگوی وزارت علوم دو روز پیش گفته بود: «آماری از دانشجویان بازداشتی و زخمی شب گذشته در دانشگاه شریف نداریم. البته دانشگاه‌ها و وزارت علوم در حال استخراج این آمار هستند.»


 بیشتر بخوانید: در شب غبارآلود داشگاه شریف چه گذشت؟


به گزارش روزنامه شرق پس وقایع اخیر دانشگاه شریف وزارت علوم همچنان در مرحله توجیه عدم حمایت خود از دانشجویان در دانشگاه است. علی شمسی‌پور، سخنگوی وزارت علوم، در نشستی با خبرنگاران در توجیه حضور نیروهای امنیتی و قراردادن دانشجویان در بن‌بست، در مورد فیلم‌هایی که از برخورد با دانشجویان در پارکینگ نزدیک دانشگاه منتشر شده است، گفت: این پارکینگ متعلق به دانشگاه نیست و پارکینگ عمومی است، احتمال دارد افرادی هم که در پارکینگ هستند، دانشجو نباشند. او مدعی شده که «فضا با حضور وزیر علوم به‌تدریج آرام شد. وزیر علوم اعلام کرد پیگیر آزادی دانشجویان است و تذکر داد قواعد و قوانین کشور باید رعایت شود، حرمت‌ها باید حفظ شود و ساختارهای قانونی را رعایت کنیم و بعد از دو ساعت دانشگاه را ترک کرد».

این سخنان د‌ر حالی مطرح می‌شود که حتی جلیلی، رئیس دانشگاه شریف هم خود را از اتهام همکاری با نیروهای امنیتی برای تسهیل ورود آنها به دانشگاه برای مواجهه با دانشجویان معترض مبرا دانسته و حضور امنیتی‌ها را تحمیل به دانشگاه عنوان کرده است. هرچند رفتار او در مواجهه با نیروهای امنیتی به خالی‌کردن پشت دانشجویان که بعضا همگی جزء معترضان هم نبودند و از بد روزگار در ‌دانشگاه مواجه با گاز اشک‌آور و تیرهای ساچمه‌ای شده بودند، تشبیه شده است. البته رئیس دانشگاه شریف در بیانیه‌ای که خبرگزاری دانشجو آن را منتشر کرده، تأکید داشته که حضور نیروهای امنیتی به‌هیچ‌عنوان با درخواست ریاست دانشگاه رخ نداده است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
1
8
عالیه همه نخبه ها رو همینجور فراری بدین تا راحت تر به گاماواتا برین
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
2
نخندون مارو بررسی دقیق این حمله از جایی صورت گرفته که بخای بهش نگاه کنی گردنت ترک میخوره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
0
چی گفتن مگه واقعا شریف و حرف رکیک؟
نظرات شما