تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۲۳ مهر ۱۴۰۱

آخرین آمار کرونا در ۲۳ مهرماه

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۹ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۷۰ هزار و ۱۹۸ بیمار کووید نیز تایید شده است.

آخرین آمار کرونا

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۲۵ هزار و ۲۴۰ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۸۱۴,۰۰۳ ۱,۰۹۰,۲۸۹
۲ هند ۴۴,۶۲۶,۴۲۷ ۵۲۸,۸۷۴
۳ فرانسه ۳۶,۱۶۱,۲۴۰ ۱۵۵,۸۱۶
۴ برزیل ۳۴,۷۸۸,۵۰۰ ۶۸۷,۱۸۶
۵ آلمان ۳۴,۶۰۸,۸۳۵ ۱۵۱,۴۲۰
۶ کره جنوبی ۲۵,۰۹۸,۹۹۶ ۲۸,۸۰۸
۷ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ ۱۹۱,۶۸۱
۸ ایتالیا ۲۳,۰۳۰,۷۷۷ ۱۷۷,۸۸۳
۹ ژاپن ۲۱,۶۹۲,۷۹۵ ۴۵,۷۵۶
۱۰ روسیه ۲۱,۲۷۸,۸۱۶ ۳۸۸,۷۰۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۳ هزار و ۶۰۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
پیشخوان