تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۲۵ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

آمار کرونا در ۲۵ مهر ۱۴۰۱

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۹ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۵۹۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۷۱ هزار و ۴۸۹ بیمار کووید نیز تایید شده است.

آخرین آمار کرونا

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۲۸ هزار و ۸۲۳ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۸۵۰,۱۲۵ ۱,۰۹۰,۵۳۶
۲ هند ۴۴,۶۳۰,۸۸۸ ۵۲۸,۹۰۵
۳ فرانسه ۳۶,۲۵۸,۶۰۷ ۱۵۵,۸۱۶
۴ برزیل ۳۴,۷۹۲,۳۸۶ ۶۸۷,۱۹۷
۵ آلمان ۳۴,۶۰۸,۸۳۵ ۱۵۱,۴۲۰
۶ کره جنوبی ۲۵,۱۳۱,۵۰۵ ۲۸,۸۵۱
۷ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ ۱۹۱,۶۸۱
۸ ایتالیا ۲۳,۰۹۹,۹۸۳ ۱۷۷,۹۸۸
۹ ژاپن ۲۱,۷۵۷,۵۹۵ ۴۵,۸۷۰
۱۰ روسیه ۲۱,۳۰۴,۵۵۴ ۳۸۸,۹۰۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۳۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
0
0
سلام و علیکم،من هادی،از کرج هستم،اگر امکان دارد لطفا آمار دقیق کرونا را در ایران به صورت جدول منتشر کنید،اگر عمل کردید سالم باشید برای همیشه،لطفا
نظرات شما
پیشخوان