تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۲۶ مهر ۱۴۰۱

آخرین وضعیت ویروس کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۶۳۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۹۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۷۲ هزار و ۸۵۰ بیمار کووید نیز تایید شده است.

کرونا در جهان

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۳۰۴ هزار و ۵۵۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۸۷۷,۸۸۷ ۱,۰۹۰,۸۰۲
۲ هند ۴۴,۶۳۲,۴۳۰ ۵۲۸,۹۱۳
۳ فرانسه ۳۶,۲۶۸,۰۲۸ ۱۵۵,۹۸۰
۴ برزیل ۳۴,۷۹۶,۲۱۲ ۶۸۷,۲۹۳
۵ آلمان ۳۴,۷۵۸,۸۸۹ ۱۵۱,۶۲۹
۶ کره جنوبی ۲۵,۱۶۴,۶۹۵ ۲۸,۸۵۶
۷ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ ۱۹۱,۶۸۱
۸ ایتالیا ۲۳,۱۱۴,۰۱۳ ۱۷۸,۰۸۱
۹ ژاپن ۲۱,۷۷۲,۹۶۷ ۴۵,۸۹۰
۱۰ روسیه ۲۱,۳۱۴,۹۵۷ ۳۸۸,۹۹۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۴ هزار و ۷۰۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۲۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
پیشخوان