تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱

آمار جهانی کرونا؛ فوت بیش از ۶.۵ میلیون بیمار تاکنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۲ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۳۲۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۸۲ هزار و ۸۸۶ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

آمار جهانی کرونا؛ فوت بیش از ۶.۵ میلیون بیمار تاکنون

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۰۳ هزار و ۸۲۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۰۸۷,۵۴۸ ۱,۰۹۲,۹۴۸
۲ هند ۴۴,۶۴۴,۰۷۶ ۵۲۸,۹۷۷
۳ فرانسه ۳۶,۵۹۹,۸۲۱ ۱۵۶,۳۳۷
۴ آلمان ۳۵,۱۷۲,۶۹۳ ۱۵۲,۴۸۲
۵ برزیل ۳۴,۸۳۰,۷۵۲ ۶۸۷,۶۸۰
۶ کره جنوبی ۲۵,۳۱۱,۶۳۶ ۲۹,۰۰۰
۷ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ ۱۹۲,۶۸۲
۸ ایتالیا ۲۳,۳۴۸,۰۷۵ ۱۷۸,۵۹۴
۹ ژاپن ۲۱,۹۹۱,۲۷۷ ۴۶,۲۷۴
۱۰ روسیه ۲۱,۳۷۲,۹۳۵ ۳۸۹,۵۳۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
پیشخوان