تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۳ آبان ۱۴۰۱

آمار جهانی کرونا؛ ۲۵۶ هزار مبتلای جدید

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۳ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۸۴ هزار و ۱۵۱ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

آمار جهانی کرونا

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۵۶ هزار و ۶۴۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۱ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۱۲۳,۴۳۸ ۱,۰۹۳,۱۵۳
۲ هند ۴۴,۶۴۴,۹۳۸ ۵۲۸,۹۸۰
۳ فرانسه ۳۶,۶۰۶,۷۲۸ ۱۵۶,۵۰۹
۴ آلمان ۳۵,۲۸۸,۲۲۸ ۱۵۲,۷۵۵
۵ برزیل ۳۴,۸۳۴,۸۱۵ ۶۸۷,۷۱۳
۶ کره جنوبی ۲۵,۳۵۵,۳۵۰ ۲۹,۰۱۷
۷ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ ۱۹۲,۶۸۲
۸ ایتالیا ۲۳,۳۵۹,۶۸۰ ۱۷۸,۶۳۳
۹ ژاپن ۲۲,۰۰۸,۱۲۹ ۴۶,۳۰۹
۱۰ روسیه ۲۱,۳۸۰,۲۶۴ ۳۸۹,۶۲۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۶۳۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
پیشخوان