تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۴ آبان ۱۴۰۱

آخرین آمار کرونا در ۴ مهرماه

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۳ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۶۱ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

آخرین آمار کرونا

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۲۰ هزار و ۱۳۳ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۱ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۱۴۱,۲۵۴ ۱,۰۹۳,۳۳۸
۲ هند ۴۴,۶۴۵,۷۶۸ ۵۲۸,۹۸۱
۳ فرانسه ۳۶,۶۶۶,۳۸۱ ۱۵۶,۶۴۰
۴ آلمان ۳۵,۳۸۳,۰۱۵ ۱۵۲,۹۹۷
۵ برزیل ۳۴,۸۴۱,۲۹۴ ۶۸۷,۷۹۷
۶ کره جنوبی ۲۵,۳۹۶,۱۵۵ ۲۹,۰۴۳
۷ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ ۱۹۲,۶۸۲
۸ ایتالیا ۲۳,۴۰۸,۳۹۳ ۱۷۸,۷۵۳
۹ ژاپن ۲۲,۰۵۵,۸۳۲ ۴۶,۳۴۷
۱۰ روسیه ۲۱,۳۸۶,۸۴۲ ۳۸۹,۷۱۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۸۵۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۵۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما