تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۰۵ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

پیام روحانی در پی حمله به شاهچراغ

رئیس‌جمهور پیشین کشورمان تاکید کرد: هدف تروریست‌ها، تنها جنایت و ارعاب نیست بلکه یکپارچگی و اتحاد مردم را هم نشانه می‌گیرند و سعی در دودستگی و شکاف در ملت دارند؛ نباید گذاشت که در گام بعدی به هدف خود برسند.

حسن روحانی

رویداد۲۴جماران نوشت: رئیس‌جمهور پیشین کشورمانتاکید کرد: هدف تروریست‌ها، تنها جنایت و ارعاب نیست بلکه یکپارچگی و اتحاد مردم را هم نشانه می‌گیرند و سعی در دودستگی و شکاف در ملت دارند؛ نباید گذاشت که در گام بعدی به هدف خود برسند.

متن پیام حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین ایران به شرح زیر است:


بیشتر بخوانید: فیلم کامل حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز


انا لله و انا الیه راجعون

جنایت تکان‌دهنده در حرم حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) که به شهادت و مجروح شدن عده‌ای از هموطنان عزیزمان منجر شد، یک بار دیگر چهره کریه تروریسم را عیان کرد؛ تروریسمی که از ابتدای انقلاب تا امروز در ادوار و اشکال مختلف هزاران نفر از ایرانیان را شهید کرده و این بار خردسال و سالخورده و زن و مرد نمازگزار در حریم امن عبادت را هدف گرفته است.

هدف از این قبیل اقدامات غیرانسانی، تهدید امنیت و آرامش مردم است؛ امنیتی که ثمره خون شهدای والامقام دفاع مقدس و شهیدان راه عزت و استقلال ملت ایران است. امنیتی که حافظ جان و ناموس همه مردم ایران، از شیعه و سنی و همه اقوام ایران است. هر نوع خدشه به این اصل مهم و حیاتی می‌تواند زیان‌های جبران‌ناپذیری برای تمامیت ارضی و استقلال ایران به بار آورد.

امنیت ملی، اما صرفاً با توسل به ابزار نظامی و انتظامی حاصل نمی‌شود؛ همه اقشار و آحاد ملت در تأمین و تضمین امنیت مسئول و مؤثرند؛ امنیتی که باید ضامن حفظ حیات، تأمین معیشت و تضمین آزادی‌ها و حقوق اساسی مردم هم باشد.

هدف تروریست‌ها، تنها جنایت و ارعاب نیست بلکه یکپارچگی و اتحاد مردم را هم نشانه می‌گیرند و سعی در دودستگی و شکاف در ملت دارند؛ نباید گذاشت که در گام بعدی به هدف خود برسند.

این جنایت نباید سبب شکاف در ملت ایران و تشدید اختلافات دشمن‌خواسته گردد، چون تک تک مردم ایران از هر نوع خشونت نفرت دارند و ما می‌توانیم با گفتگو درون ایران اسلامی مشکلات خود را حل کنیم. افراطی‌گری نتیجه‌ای جز خشونت به بار نمی‌آورد و تشدید خشونت، انسجام و امنیت ملی را به خطر می‌افکند. اسرائیل و آمریکا که خود به‌وجودآورنده و پشتیبان گروه‌های ترور از جمله داعش برای ایجاد تفرقه و خونریزی در منطقه بوده‌اند و وابستگان به آنان هرگز نمی‌توانند دلسوز ایرانیان با هر گرایشی باشند و بی‌شک از هر فرصتی برای تعمیق شکاف ملت و دولت استفاده می‌کنند.

ایران، اما نه فقط منادی این امنیت در داخل مرز‌های خود که در منطقه و جهان است؛ چنانکه پیشنهاد ایران برای «جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری» که سال ۱۳۹۲ در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد، در قطعنامه‌ای با رأی قاطع نمایندگان ۱۹۰ کشور جهان مورد تصویب و تأکید قرار گرفت؛ چراکه این پیشنهاد نه یک آرزو یا ایده، که یک ضرورت برای جهان امروز است.

اینجانب ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده شهدا و مجروحان این حادثه تلخ و مردم غیور فارس و ملت شریف ایران و محکومیت هر نوع خشونت و ترور در هر شکل و بهانه‌ای، از خدای عزت‌آفرین، امنیت و سربلندی و پیشرفت ایرانیان و رفع موانع توسعه و ارتقای جایگاه ایران عزیز را خواستارم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
حسن کلید
|
Canada
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۵
3
4
صحت خواب . در این چهل روز بیش از دویست نفر در ایران و بیش از صد نفر در زاهدان کشته شدند و ایشان در خواب تشریف داشتند . ظاهرا” منتظر بودند کشتاری به اسم داعش انجام شود تا بیدار شوند . واقعا خجالت آوره !
پدرام
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۶
0
0
خیلی خیلی جوک تشریف دارند. احمق ها سرشون را زیر برف می کنند و فکر می کنند هیچ کسی آنها را نمی بیند.
ناشناس
|
United States of America
|
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۶
0
0
این روباه انگلیسی تا حالا کجا بود؟ چرا برای شهادت فرزندان و جوانان خفه خون گرفته،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۶
0
0
بر کسی پوشیده نیست عملکرد سراسر فساد آمیز دولتهای یازدهم و دوازدهم روحانی ضربه سنگینی بر اقتصاد خانوارها و کشور ما وارد نموده و موجبات اصلی نارضایتی عمومی که بازتاب آن این روزها مشاهده میگردد فراهم نموده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۶
0
0
دو کلمه انگلیسی نمی تونست با کریستیان امانپور صحبت کنه، می گفت یادم رفته!!! بابا چه درس؟ چه انگلیسی؟ کشک فقط کشک، مایه آبروریزی......
نظرات شما