تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۰۷ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۹ نظر

واکنش تند کیهان به پیام تسلیت خاتمی در پی حمله تروریستی شاهچراغ

روزنامه کیهان نوشت: سیدمحمد خاتمی رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون به فاصله چهل روز از موضع‌گیری تحریک‌آمیز به بهانه فوت مهسا امینی، نسبت به جنایت تروریستی در حرم شاهچراغ ابراز تاسف کرد!

واکنش تند کیهان به پیام تسلیت خاتمی در خصوص حمله تروریستی شاه چراغ

رویداد۲۴  روزنامه کیهان نوشت: سیدمحمد خاتمی و همچنین بیانیه منتسب به مجمع روحانیون بلافاصله پس از فوت مهسا امینی، با انتشار موضع‌گیری و بیانیه‌هایی، اقدام به تحریک افکار عمومی هماهنگ با رسانه‌های وابسته به اسرائیل و سعودی و انگلیس و آمریکا کردند و این در حالی بود که هنوز تحقیقات درباره علت فوت انجام نگرفته بود. پس از آن هم برخی افراطیون مدعی اصلاحات به بهانه‌های مختلف در آتش آشوبی دمیدند و بنزین روی آتش اغتشاشات ریختند.

اکنون خاتمی در بیانیه‌ای شیطنت‌آمیز آورده است: «حادثه تروریستی شیراز که به جان‌باختن عده‌ای از هموطنان عزیز و آسیب‌دیدن عده‌ای بیشتر منجر شد، نشان داد که خشونت تا چه حد می‌تواند بی‌رحم و مصیبت‌بار باشد. ضمن محکوم کردن این حرکت پلید و دردآفرین، برای جان‌باختگان عزیز رحمت واسعه الهی و برای آسیب‌دیدگان، بهبودی از خداوند منان طلب می‌کنم. آنچه در جامعه ما جاری ا‌ست و می‌توان ریشه‌های آن را از دیرباز جست‌وجو کرد و رو به سوی آزادی و زندگی دارد، درخور توجه است؛ ولی با کمال تأسف بروز خشونت - از هر طرف که باشد- دل‌ها را آزرده می‌کند.

زیستن اولین حق هر انسانی است و بهزیستن انسان‌ها باید هدف و رسالت نظام‌ها و حکومت‌ها باشد. ملاک ارزیابی یک نظام و یک حکومت این است که تا چه حد زمینه بهزیستی مردم را فراهم می‌آورد. تقاضای زندگی خوب، امن و عادلانه از سوی مردم، تقاضای طبیعی است و اگر ببینند شرایط این زندگی فراهم نیست، حق دارند انتقاد و حتی اعتراض کنند. ولی در همه حال انتقاد و اعتراض باید متوجه نفی خشونت هم باشد و نباید خود به خشونت آلوده شود. مخصوصاً در شرایطی که بدخواهان ایران و ایرانی در بیرون مرز‌های کشور با حربه‌های غیرانسانی مانند تحریم و یا تشویق خشونت برای بهره‌گیری از خون پاک جوانان کشور امید‌های واهی در سر دارند».

وی افزوده است: «تأکید می‌کنم که خشونت را با خشونت نمی‌توان پاسخ داد، هرچند باید با خشونت‌گران مقابله کرد. برای بهبود اوضاع و فراهم آمدن فضای زندگی امن و سالم و برخوردار برای همه، به‌خصوص حکومت‌ها باید موازین حکمرانی خوب را رعایت کنند و ضمن شنیدن صدای انتقاد و اعتراض- حتی اگر ناحق باشد- زمینه را برای فراهم آوردن رضایت مادی و معنوی مردم فراهم آورند. من نیز به نوبه خود در آشکار و نهان راه‌هایی که به این امر مبارک منتهی می‌شود و امنیت را پایدار و آزادی و توسعه و پیشرفت را تأمین می‌کند در حد فهم و توان اندک خود نمایانده‌ام. امید است که گوش‌ها شنوا و دل‌ها پذیرا شود»

این موضع‌گیری فرافکنانه در حالی است که او و برخی هم‌طیفانش، شریک همه جنایت‌ها و خسارت‌هایی است که در چهل روز گذشته در قالب اغتشاش و تخریب و ترور به مردم و نیرو‌های امنیتی و اقتصاد کشور وارد شده و به‌ویژه خون شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ- به‌خاطر فرصت فراهم کردن برای ترور و جنایت- سنگینی می‌کند. دم زدن خاتمی درباره زندگی در حالی است که او با وجود اذعان به دروغ بودن تقلب در انتخابات ۱۳۸۸، جزو سردمداران اصلی آشوب و فتنه در آن سال بود و در کنار هشت ماه خسارات امنیتی به کشور، زمینه‌ساز تحریم‌های دهه اخیر آمریکا علیه ملت ایران شد.

نکته تلخ و تأسف‌بار اینکه بلافاصله پس از تشدید جنایت و ترور (ماجرای حرم شاهچراغ) خاتمی به جای مطالبه انتقام از طراحان این جنایت تروریستی، ادعا می‌کند خشونت را نباید با خشونت پاسخ داد. باید با بررسی بیشتر مراکز امنیتی و قضایی روشن شود او و امثال وی چه نسبتی با جنایتکاران دارند که مجازات آن‌ها را ناخوش می‌دارد و در واقع تشویق به دست روی دست گذاشتن برای جنایات بیشتر می‌کند؟!

و نهایتاً اینکه خاتمی و اصلاح‌طلبان، از حامیان اصلی دولت اشرافی غربگرایی بودند که به مدت هشت سال اقتصاد کشور را دچار عقبگرد‌های جدی کرد و حالا همان‌ها برای زندگی و معیشت مردم که آسیب زده‌اند، اشک تمساح می‌ریزند!

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
5
6
هر دو شون منفور هستند . لیکن حسین باز جو خیلی بیشتر
مريم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
7
1
بله کاملا درست و‌متین است!!!
هر دولت و حزب و جناحی به اندازه و مسئولیتی که به عنوان امانت به ودیعه گرفته بود
درست انجام وظیفه نکرد و در حق مردم نجیب و شریف ایران نامردی کرد
و این سناریویی بی تکرار در کشور ماست
بنده به عنوان یک جوان ایرانی که نان آور یک خانواده هستم
از تریبون شما اعتراض و گلایه ی به حق خودم را به گوش تمام مسئولان فعلی و قبلی می رسانم
کشورم را دوست دارم
مردم را دوست دارم
برای تمام دستاوردهای زحمت کشان حوزه ی نظام و انقلاب
شهدا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
0
10
تا حالا که مواضع کیهان با اسراییل و سعودی و بقیه اراذل و اوباش جهان
یکی بوده واکر اختیار دست مردم باشد کیهان نفوذی متفرقه افکن یک لحظه نباید فعالیت
داشته باشد
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
1
8
دولت خاتمی بیشترین انضباط مالی رو داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
1
11
درود‌بر‌ خاتمی‌ مرگ‌ بر‌جاسوسان‌ روس‌ مخصوصا‌ شریعتمداری‌
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
حسین بازجو برای سرویس های اسراعیلی کار می کنه. مواضعش با مواضع اسراعیل مو نمی زنه . الی کوهن جدید است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
1
2
موجودیت خاتمی در این غرقاب محیرالعقول است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
0
7
شریعتمداری وعباسی واحمدی نژادوامثالهم جاسوس اسرائیل وآمریکاوغرب می باشند
کمر به نابودی کشور بستند.تاریخ عملیات فریب آنها را ثابت خواهد کرد.
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
0
0
این موضع آقای خاتمی صحیح است. ولی در شرایط فعلی خشونت و اعمال نفرت انگیز حکومت از حد گذشته. اگر یک نفر یک بار به شما سیلی زد ، می توانی او را ببخشید ولی اگر ده بار بیست بار سیلی زد ، خیلی بی‌غیرت هستی اگر با او دست به یقه نشی .
نظرات شما