تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

وزارت آموزش و پرورش: ۲۰ هزار نیرو در بهداشت مدارس کم داریم

 مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۰ هزار نیرو در بهداشت مدارس کم داریم.

 

وزارت آموزش و پرورشرویداد۲۴ ایرنا نوشت: اعظم گودرزی روز شنبه در گردهمایی مراقبین سلامت استان البرز که در سالن امام علی (ع) کرج برگزار شد، افزود: در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مربیان سلامت بازنشسته شدند.

وی با اشاره به رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان دایر شده است، اکنون از هراستان ۱۰ نفر در این رشته از طریق کنکور سراسری پذیرفته و مشغول تحصیل هستند.

وی بیان داشت: کمبود مراقب سلامت یکی از مشکلات اساسی در بخش نیروی انسانی است.

گودرزی یادآورشد: براساس سند تحول بنیادین، موضوع سلامت و توانایی جسمانی دانش آموزان مورد توجه قرار دارد که لازم است مراقبین سلامت با دقت آن را مطالعه کنند.

وی با بیان اینکه مدارس نیاز به تهیه اطلس بهداشت دارند، عنوان کرد: تهیه این اطلس برای به نمایش گذاشتن آن در اتاق مدیر مدرسه جهت نشان دادن چالش حوزه بهداشت مدارس ضرورت دارد.

وی ادامه داد: برای سلامت دانش آموزان باید با مدیران مدارس تعامل داشت و هم افزایی کرد.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ساحت زیستی و بدنی یکی از ساحت‌های سند تحول بنیادین است که باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

وی افزود: کرونا به همه ثابت کرد که اگر سلامت نباشد، مدارس تعطیل می‌شود پس باید به این حوزه مهم توجه بیشتری کرد.

گودرزی تصریح کرد: گستردگی فعالیت آموزش و پرورش و حضور هزاران دانش‌آموز در کلاس‌های درس باعث می‌شود تا توجه به امر سلامت در مدارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود و هر چه سطح سلامتی دانش‌آموزان ارتقاء پیدا کند، به همان نسبت جامعه سالم‌تری نیز خواهیم داشت.

وی نهادینه سازی فرهنگ توجه به جسم و روان دانش آموزان را از رسالت‌های سفیران و مراقبین سلامت مدارس دانست واز آنان خواست، با پیام رسانی و آگاهی بخشی خود اثر گذاری مثبتی بر جسم و روان آنان ایجاد کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: آموزش و پروش
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
0
0
این هم از همون پیشرفت هایی است که خارجی ها را متعجب کرده ؟!!
نظرات شما