تاریخ انتشار: ۲۲:۱۳ - ۱۴ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

توضیحات آموزش و پرورش فارس در خصوص تنبیه بدنی دانش آموز مرودشتی

در پی انتشار فیلم تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در فضای مجازی با بررسی انجام شده، مشخص شد این فیلم مربوط به یکی از مدارس شهرستان مرودشت است.

تنبیه بدنی دانش آموز مرودشتی

 رویداد۲۴ ایسنا نوشت: روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس در توضیح فیلم مربوط به تنبیه بدنی یک دانش آموز، اعلام کرد: پیش از ظهر دوشنبه ۱۴ آذر۱۴۰۱ در یکی از دبیرستان‌های شهرستان مرودشت، یکی از معلمان اقدام به تنبیه بدنی یک دانش آموز خود نموده است.

براساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بلافاصله پس از اطلاع از این اقدام، بابررسی‌های به عمل امده مشخص شد این اتفاق در دبیرستان علامه حلی شهرستان مرودشت روی داده و اداره اموزش و پرورش آن شهرستان نیز ضمن دعوت مدیر و معلم خاطی توضیحات علل این رفتار را از ان‌ها خواستار شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش فارس توضیح داده است که پس از استماع سخنان این معلم ادبیات فارسی که از این رفتار خود ابراز پشیمانی نیز کرده، پرونده وی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش فارس ارسال شده است.

در این توضیحات، ضمن اشاره به تاکیدات آموزش و پرورش بر حفظ کرامت معلم، آمده است، سلامت جسمی و روانی دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش بوده و مکررا بر امتناع از تنبیه بدنی تاکید و چنین اقدامی مردود اعلام شده است و هیچ بهانه‌ای برای به کارگیری این اقدام را پذیرفته نمیداند و آن را رفتاری خلاف شئون اداری و تربیتی محسوب کرده و با فرد خاطی مطابق مقررات برخورد می‌کند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: آموزش و پرورش
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
0
0
مشکل از آموزش‌های بی‌فایده ی صرفاً سیاسی است که از بدو استخدام به معلم‌ها می‌دهند.
از همه ی اینها و رفتار نا درست این معلم گذشته، اکثریت قاطع معلم‌های فرهیخته ی کشورمان ، چنین رفتاری را بر نمیتابند .
درود بر فرهنگیان آزاد و آزاد اندیش ایران بزرگ .
نظرات شما