تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۱۶ دی ۱۴۰۱

اوکراین، پیشنهاد آتش بس پوتین را رد کرد

مشاور رییس جمهور اوکراین در توییتی با رد آتش بس پوتین اظهار داشت: تنها در صورتی آتش بس بر قرار می‌شود که روسیه نیروهایش را از مناطق اشغالی عقب بکشد.

اوکراین، پیشنهاد آتش بس پوتین را رد کرد

رویداد۲۴ اوکراین پیشنهاد آتش بس ۳۶ ساعته پوتین را را رد کرد.

به گزارش شفقنا از رویترز در پی آن که رئیس جمهور روسیه به مناسبت کریسمس آتش بس ۳۶ ساعته اعلام کرد، مشاور رییس جمهور اوکراین در توییتی با رد آتش بس پوتین اظهار داشت: تنها در صورتی آتش بس بر قرار می‌شود که روسیه نیروهایش را از مناطق اشغالی عقب بکشد.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه دستور داده بود تا از ظهر ششم ژانویه این آتش‌بس اجرا شود. بسیاری از مسیحیان ارتدوکس، از جمله آن‌هایی که در روسیه و اوکراین زندگی می‌کنند، کریسمس را در ۶ و ۷ ژانویه جشن می‌گیرند.

ولادیمیر پوتین در پیام خود نوشت: با توجه به درخواست جناب اسقف کریل، به وزیر دفاع روسیه دستور می‌دهم تا از ساعت ۱۲ روز ششم ژانویه تا ساعت ۲۴ هفتم ژانویه (به وقت مسکو) در تمامی خطوط تقابل آتش بس اعمال شود.

پوتین در پیام خود افزود: از آنجا که تعداد زیادی از شهروندان نواحی مناقشه از پیروان کلیسای ارتدوکس هستند، از طرف اوکراینی می‌خواهم در این روز‌ها آتش‌بس اعلام کرده و به آن‌ها اجازه دهد در شب و روز کریسمس به اعمال آیینی خود بپردازند.

منبع: شفقنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان