تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۷ نظر

رئیس جامعه مدرسین: دولت به وعده‌های خود با مردم پایبند باشد

بوشهری، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دغدغه‌مندی مراجع تقلید نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم گفت: حل مشکلات اقتصادی، مورد عنایت مراجع بزرگوار تقلید است و دولت نیز لازم است با تمام توان پیگیر حل مشکلات باشد و در جهت تأمین معیشت شهروندان تلاش کند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری

رویداد۲۴ رییس جامعه مدرسین با تأکید بر لزوم اتخاذ تصمیمات مناسب برای مقابله با تهاجم فرهنگی گفت: تهاجم فرهنگی مساله جدیدی نیست و رهبری سال‌های گذشته نسبت به آن هشدار داده بودند؛ اما متأسفانه در آن زمان، جدی گرفته نشد و اکنون نیز اگر به صورت جدی به آن پرداخته نشود، آسیب‌های بیشتری شاهد خواهیم بود.

به گزارش از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به مساله تهاجم فرهنگی، گفت: کلید حل بسیاری از آسیب‌های موجود در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی در دست وزارت ارشاد است و این وزارتخانه مسئولیت و ظرفیت بالایی دارد.

وی افزود: تمامی معاونت‌ها و بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با نگاهی تازه و عمیق، بار دیگر مسئولیت‌ها و وظایف خود را مورد بازخوانی قرار دهند تا بهتر بتوانند در راستای بهبود آسیب‌های اجتماعی گام بردارند.

وی ادامه داد: در قضایای اخیر، دشمن از بستر مشکلات اقتصادی اهداف فرهنگی خود را دنبال نمود؛ ولی با تمامی این اوصاف به نتیجه نرسید؛ بنابراین مسئولیتی که امروز بر عهده کارگزاران انقلاب و دولت انقلابی است، شناسایی دقیق این آسیب‌ها به منظور جلوگیری از وقوع دوباره آن‌هاست.

بیشتربخوانید: نماینده تبریز: دولت فکر می‌کند مردم نمی‌توانند درست تشخیص دهند

اعتماد مردمی، بالاترین سرمایه یک کشور

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اعتماد میان مردم و دولت را بالاترین سرمایه عنوان کرد و افزود: باید در عرصه‌های مختلف، در جامعه اعتماد سازی صورت پذیرد و دولت در تمامی امور با مردم تعامل مناسب داشته باشد و به وعده‌های خود با مردم پایبند باشد؛ چراکه هیچ سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد بین مردم و دولت نیست.

حسینی بوشهری با تأکید بر لزوم پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه، ابراز داشت: پیشگیری، مساله بسیار مهمی است. از ابتدا باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که مبتلا به مشکل نشویم. باید ضمن توجه به اقتضائات فعالیت‌های مختلف فرهنگی، چارچوب‌های مناسبی تعیین شود تا اهالی فکر، فرهنگ و هنر به تناسب آن‌ها، اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کنند.

دولت در جهت تأمین معیشت شهروندان تلاش کند

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه‌مندی مراجع تقلید نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم گفت: حل مشکلات اقتصادی، مورد عنایت مراجع بزرگوار تقلید است و دولت نیز لازم است با تمام توان پیگیر حل مشکلات باشد و در جهت تأمین معیشت شهروندان تلاش کند.

وی در پایان بعد از اشاره به برخی مشکلات و آسیب‌های عرصه فعالیت‌های فرهنگی از جمله مشکلات چاپ و نشر و کاهش سرانه مطالعه در پی گسترش استفاده از فضای مجازی، گفت: خواست رهبر معظم انقلاب، مردم و اهالی فرهنگ، مشخص است و نیازی به گفتن ندارد. امیدواریم در تحقق این خواسته‌ها موفق باشید.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: دولت سیزدهم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
1
مهم این است که یال و کوپالتون فرو ریخت چهره کریه تون برای عالم و آدم آشکار شد بازار دین فروشی تون از رونق افتاد به واسطه اغوای مردم به اوج رسیدید حال نوبتآنست که در سراشیبی تند به قعر درافتید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
0
حقوق شما را که در بودجه زیاد کرده ! حتما بقیه را هم در آمار سازی جدی می گیرد! البته می شود ، بشود ، خواهد شد!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
0
مدیر متخلف دولتی را بلافاصله برکنار کنید
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۰:۳۵
دستور رئیس جمهور برای برکناری مدیران متخلف
حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور کشورمان گفت: مدیر متخلف دولتی را بلافاصله برکنار کنید و در صورت عدم برخورد با مدیر متخلف، با مسئول بالادستی وی برخورد خواهم کرد.
و این در حالی است که متاسفانه از اردیبهشت ماه 1401 تاکنون عمل و اجرا نشده است چرا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
خدا شاهده بارها راجع به فساد گسترده در دادگستری
گیلان گفتیم، نوشتیم، مدرک ارائه دادیم اما کو گوش شنوا!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
1
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هم مجید سلطانی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران را برکنار کنید چون به خاطر که 100 درصد عامل اصلی مشکلات کارکنان رسمی مخابرات و هم مشکلات بازنشسته های شرکت مخابرات در سراسر کشور بودن و هنوز هم هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
1
دلت برا مردم نسوزه.شماها فقط دلتون برا نظامتون می سوزه و بس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
و جیره مفتی که میره توی جیبتون!
نظرات شما