تاریخ انتشار: ۲۱:۱۷ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

متن نامه جنجالی رئیس صداوسیما به رئیسی درباره فیلترینگ فیلیمو

نامه رئیس صداوسیما به رئیسی: برخی بازیگران سریال «سقوط» در حوادث اخیر به ارکان نظام توهین کرده اند / برخی چهره‌ها حضور در جشنواره فجر و رسانه ملی را تحریم کرده اند و با بازی در آثار فیلیمو به ارکان نظام دهن‌کجی می‌کنند.

فیلتر فیلیمو

رویداد۲۴ دیده بان ایران نوشت: براساس نامه ای که منتشر شده، پیمان جبلی رئیس صداوسیما از رئیس جمهوری خواسته است که پلتفرم فیلیمو فیلتر شود. او دلیل این موضوع را تحریم صداوسیما از سوی بازیگران و کوچ آنان به پلتفرم های شبکه نمایش خانگی عنوان کرده است.

پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در نامه خود به رییس جمهور نوشته است: «متاسفانه سکوی فیلیمو بدون توجه به مقررات، به دفعات در حوزه تولید و انتشار سریال ها، از اخذ مجوز استنکاف کرده و در مورد اخیر با انتشار قسمت اول سریال سقوط که با موضوعی کاملا امنیتی و بدون اخذ هر گونه مجوزی ساخته و منتشر شده است، سیاست های نظام در خصوص نحوه حضور و فعالیت برخی بازیگران که در حوادث و اغتشاشات اخیر به ارکان نظام توهین کرده و با پناه بردن به شبکه های سعودی- صهیونیستی قصد رهبری حوادث و ناآرام کردن فضای امنیتی کشور را دارند نیز، مد نظر قرار نداده است. در همین راستا این پلتفرم با برهم زدن رویه های ممیزی محتوا، مالا تامین مالی چهره های بعضا مغرض را که محلی برای حضور در رسانه ملی و یا تولیدات سینمایی دارای مجوز از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند بر عهده گرفته است. به عنوان مثال و از قرار اطلاع برخی از چهره ها که حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولیدات رسانه ملی به اصطلاح تحریم کرده اند در حال حاضر با بازی در آثار این پلتفرم و یا دریافت پیش پرداخت های قابل توجه ضمن دهن کجی به ارکان نظام، از این طریق به حیات سیاسی خود ادامه می دهند.

رئیس صدا و سیما همچنین نوشته است: «خواهشمند است در خصوص مسدود کردن خدمات دامنه اینترنتی مذکور و حذف کلیه آثار فاقد مجوز از ساترا از جمله سریال سقوط و .... در تمامی پلتفرم ها دستور اکید صادر فرمایید»

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: صدا و سیما
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
0
1
???
محبوب تبریز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
1
5
جناب جبلی همه چیز فیلتر شده اینهم روش شما زورتان این است و در کلام شما و امثال شما از منطق خبری نیست الان چند سال است که یوتیوب فیلتر شده و انواع و اقسام خبرهای حقیقی توسط حاکمیت سانسور شده دیگر چیزی نیست که سانسور نشده باشد تازه دادتان هم بلند است که چرا مردم به رسانه های خارجی روس می اورند وقتی در کشور اخبار درست وجود ندارد به کجا و کدام رسانه مراجعه کنیم اگر مردم بخواهد صدا و سیمای شما را نگاه کند ان چیزی که در جامعه می بینند و ان خبری که شما گزارش می کنید زمین تا اسمان فرق دارد مردم شک می کنند این تلویزیون اخباری را که گزارش می کند مربوط به کدام کشور است که همه چیز عالی رو به راه است تورم کاهش پیدا کرده و از گرانی و بیکاری خبری نیست و کشور گل و بلبل است این مردم هستند که چشم بصیرت ندارند اینها را ببینند و افرادی هم که معترض هستند عوامل دشمن می باشند و از دشمنان فرضی خط می گیرند رویداد 24 اگر غیر این است شما حقیقت را بگوئید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
1
2
تلويزبون زير نطرشما كه چيز خاصي نشون نميده حداقل از طريق فيليمو و نماوا ميشه فيلم وسريالي نسبتا خوب ديد و سرگرم شد شما هم،بهتره برين صدا وسيما تونو سر وسامان بدين جناب
نظرات شما