تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

سرقت مادر از خانه های لاکچری برای خرید وسیله خانه دختران

پیرزن خدمتکار منازل در حالی که با پول اموال سرقتی از خانه های لاکچری منطقه یک برای خود و دخترانش لوازم خانه می خرید دستگیر شد.

سرقت مادر از خانه های لاکچری برای خرید وسیله خانه دختران

رویداد۲۴ به گزارش رکنا، قدسی خانم، زنی ۶۰ ساله و ساکن شهرک حکیمیه تهران است. حدود ۱۲ سال در مناطق شمال شهر تهران مشغول به کار‌های خدماتی است. این زن متاهل که دو دختر و داماد نیز دارد با وجود اینکه هیچ سارقی در خانواده آن‌ها نیست حالا دو روزی است که دستگیر شده است.

طبق تحقیقات صورت گرفته، قدسی خانم در خانه‌هایی که مشغول به کار خدماتی بوده است، شروع به سرقت جزئی از اجناس و اموال صاحبان خانه می‌کند. هیچ یک از این افراد نیز به دلیل خرد بودن دزدی ها، متوجه این موضوع نمی‌شدند تا اینکه دو تن از صاحبان منازل برای شکایت به کلانتری ۱۶۴ قائم منطقه سوهانک مراجعه می‌کنند و آنجا ابعاد جدیدی از ماجرا مشخص می‌شود.

این زن حدود ۸۰۰ میلیون تومان فقط در سه ماه اخیر طلا و نقره و دلار ربوده است که بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، طلا‌ها و نقره‌ها با قیمت پایین‌تر به دلیل نداشتن فاکتور خرید به یک مغازه دار در شهرک حکیمیه فروخته می‌شد و دلار‌ها نیز در بازار آزاد در مرکز شهر به فروش می‌رسید.

در این مدت کوتاه سه ماهه نزدیک ۶ هزار دلار، ۲ هزار ۵۰۰ لیر، سکه، گردنبند، دستبند و... ربوده است. تاکنون سابقه کیفری ندارد و تازه برای اولین بار دستگیر شده است. حال ۲ شاکی دارد که روز گذشته رضایت یکی از آن‌ها را با واریز مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان گرفته است و تنها یک شاکی خصوصی دیگر دارد، اما ممکن است که شکات بیشتری نیز در کار باشند.

نکته جالبی که در این دزدی‌ها توسط پیرزن ۶۰ ساله وجود دارد این است که او بعد از این دزدی‌ها و فروختن اجناس سرقتی، پول آن را خرج خرید یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مبل و... برای خانه خودش و دخترانش کرده است. همچنین قدسی خانم هربار که خریدی کرده نیز به همسرش درباره پول آن دروغ گفته و ادعای گرفتن وام می‌کرده است.

منبع: رکنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما