تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

مدتی است که برجام در دستور کار ما نیست؛ مشتاق به بازگشت هم نیستیم

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: مدتی است که برجام در دستور کار ما نبوده است. ما اگر ادعا‌های مکرر از سوی مقام‌های ایرانی مبنی بر اینکه مشتاق به بازگشت به برجام هستیم را رد نکنیم آن‌ها را نادیده می‌گیریم. مشتاق نیستیم.

مدتی است که برجام در دستور کار ما نیست؛ مشتاق به بازگشت هم نیستیم
رویداد۲۴ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه با خبرنگاران بار دیگر تأکید کرد که برجام در دستور کار دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا قرار ندارد.

به گزارش فارس، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: مدتی است که برجام در دستور کار ما نبوده است. ما اگر ادعا‌های مکرر از سوی مقام‌های ایرانی مبنی بر اینکه مشتاق به بازگشت به برجام هستیم را رد نکنیم آن‌ها را نادیده می‌گیریم. مشتاق نیستیم.

ند پرایس اضافه کرد: پیام بسیار روشنی به رژیم ایران می‌فرستیم: کشتار مردمت را متوقف کن، از ارسال فناوری پهپاد به روسیه دست بردار و شهروندان آمریکایی که به ناحق زندانی شده‌اند را آزاد کن.

ند پرایس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بیانیه کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل مبنی بر عدم ارسال دارو از سوی شرکت‌های غربی به ایران از بیم تحریم‌ها گفت: هنگامی که بحث پایبندی به تحریم‌ها مطرح می‌شود هر دو سوی طیف ما را نگران می‌کند. ما هم از پایبندی به کم به تحریم‌ها و هم از پایبندی مفرط به آن‌ها که می‌تواند تبعاتی برای مردم ایران داشته باشد نگرانیم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: برجام
نظرات شما
پیشخوان