تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۶ نظر

بازداشت اولین کلاهبردار ۱۴۰۲ در لحظه سال تحویل

 رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از کشف پرونده کلاهبرداری تلفنی با موضوع برنده شدن در برنامه ویژه سال تحویل تنها چند ثانیه پس از آغاز سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: افسران سایبری پلیس فتا اولین اقدام عملیاتی خود در سال جدید را در حین تحویل سال انجام داده و موفق به دستگیری متهم شدند.

بازداشت اولین کلاهبردار ۱۴۰۲ در لحظه سال تحویل

رویداد۲۴ سرهنگ داود معظمی اظهار داشت: یکی از شهروندان به این پلیس مراجعه و مدعی شد شخصی با وی تماس گرفته و ضمن معرفی خود به عنوان مجری تلویزیون با ایجاد محیطی شبیه به صدای استودیو و انجام کنش های هیجانی و دیگر اقدامات فریبنده اعلام کرده که شما برنده خوش شانس قرعه کشی شده اید.

وی ادامه داد: مجرم با استفاده از ترفندهای زیرکانه مالباخته را متقاعد کرده که جهت دریافت جایزه خود سریعا کدهایی که از طریق پیامک برای وی ارسال می شود را برای او بخواند، شاکی با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت تمامی موجودی کارت بانکی و خالی شدن حساب خود می شود.

سرهنگ معظمی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده در حین رسیدگی به بیش از ۲۴ نفر افزود: موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری متهم شناسایی و پس از تشریفات قضایی مجرم در حالی که با همکاری همدستان خود با یک سناریو جدید در حال کلاهبرداری از شهروندان در پوشش ویژه برنامه سال تحویل بود در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه مجرم این پرونده بیش از ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود گفت: ممکن است شیوه های کلاهبرداری این افراد مجرم متفاوت باشد اما در نهایت به یک شیوه عمل می کنند و با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی و یا کارت عابر بانک افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد می کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: همان گونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است به هیچ عنوان جهت دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماس هایی که این موارد را از شهروندان درخواست می کنند، قطعا کلاهبرداری است، شهروندان همچنین می توانند هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: کلاهبرداری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
شکوفه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
0
0
به خداوندی خدا من یکبار از طریق همین تلفن اقدام به گزازش یک مورد مشابه کردم به هیچ وجه موفق به صحبت با کسی که بخواد ثبت کنه یا اصلا گوش کنه به حرفم نشدم این به اون وصل می‌کرد میزاشت رو هلدر تا آخر بعد میگم خدا شاهده ۲۰دیقه کلا ارتباط من با هولدر قطع شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
0
0
که بوده.... همین کلاه بردار.... نگه ش دارید کسی که هم وطن خودش دوست نداره وهمچی فقط برای خودش میخواد از ما نیست نه.... جمی ما دل رحم وحلال خوار هستند دلشون میزنه.... بله..... جانان...
sweet
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
0
0
س
pieces
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
0
0
سلام با‌ما تماس‌بگیر پلیس‌فتا سپاس‌گزارم
فاطمه السادات عربی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
0
0
تمام دلخوشیم خواندن مطالب رویداد 24 .انصاف نیوز .و روز نامه اعتماد است . و دیگر هیچ .همه را تعطیل کرده ام
فاطمه السادات عربی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
0
0
ما ادم بی عقل و بیشعور نداریم که بشود سرش کلاه گذاشت .
فقط سر ادم های طماع میشود کلاه گذاشت انهم با دادن وعده های قشنگ و ریایی .پدر من چنین ادمی بود
هرچیزی که میگفتن مجانی میشه زود به تله می افتاد
نظرات شما
پیشخوان