تاریخ انتشار: ۲۳:۰۹ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۲

گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و الجزایر

رئیس جمهور با اشاره به این‌که در ماه‌های اخیر جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم فلسطین شدت یافته است، اظهار داشت: امروز بیش‌از هر زمان دیگر ضرورت همکاری و تشکیل جبهه واحد و منسجم کشور‌های اسلامی علیه رژیم صهیونیستی و در حمایت قاطع از ملت فلسطین احساس می‌شود.

گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و الجزایر

رویداد۲۴ سید ابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه (۲۰ فروردین) در گفت‌وگوی تلفنی با «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر، با تبریک ماه مبارک رمضان به وی و مردم انقلابی کشورش، گفت: ایران و الجزایر نسبت به مسائل منطقه‌ای و جهانی، خصوصا درباره مسئله فلسطین و حقوق مردم مظلوم این کشور، مواضع نزدیک و مشترکی دارند.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که در ماه‌های اخیر جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم فلسطین شدت یافته است، افزود: امروز بیش‌از هر زمان دیگر ضرورت همکاری و تشکیل جبهه واحد و منسجم کشور‌های اسلامی علیه رژیم صهیونیستی و در حمایت قاطع از ملت فلسطین احساس می‌شود.


بیشتر بخوانید: کدام کشورها اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند؟


دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از روابط رو به رشد دو کشور، اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های تهران و الجزیره به‌ویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری روز به روز گسترش و ارتقا یابد.

«عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک متقابل ماه رمضان به رئیس جمهور و مردم ایران، اظهار داشت: مردم مظلوم فلسطین در ماه رمضان که ماه تقوا و عبادت است، از وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در رنج هستند و امیدوارم با همکاری کشور‌های اسلامی، ملت فلسطین را از ظلم صهیونیست‌ها آزاد کنیم. در این مکالمه روسای جمهور ایران و الجزایر بر لزوم برداشتن گام‌های عملی بر اساس نقشه راه توسعه همکاری‌های متقابل، تاکید کردند.

منبع: آفتاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ابراهیم رئیسی
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان